Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

понедельник, 27 февраля 2012 г.

Теребовля- http://sanatoriitruskavca.com/


Історія
Перша літописна згадка про Теребовлю відноситься до 1097р. Але за археологічними розкопками заселення Замкової гори відноситься до 3 тис. до н.е.
За часів Володимира Червоною Руссю (Галичина) княжив його син Борис, після нього Всеволод. По смерті Володимира Великого в 1019р, захопив територію Галичини польський король Болеслав Хоробрий, в 1031 вона була повернута в Київську Русь Ярославом Мудрим. Деякий час тут княжив Ростислав. Сини його боролися за оволодіванням містами, після смерті старшого брата - Рюріка , молодші сини Ростислава поділили Галичину. Володар взяв собі Перемишль, а Василько лишився в Теребовлі. Восени 1097р у Любечі відбувся з'їзд князів, санаторий Женева на якому було вирішено закріпити за Васильком Теребовлю. Але міжусобна війна не припинялася, як описує Нестор в "Повісті минулих літ", обманом Святополк (запросивши на іменини) запросив до себе Василька, схопив, вивіз в Звенігород (що під Києвом) і осліпив. Василько доживав свій вік саме в Теребовлянському замку, бо сліпому було йому зручніше пересуватися по вже відомій території. По смерті Василька, Теребовля втратила своє значення як столиця. В 1139р Теребовля втрачає статус княжого міста і входить як князівство до Галицької держави. санаторий Перлина Прикарпатья(Жемчужина Прикарпатья)
Місто на період князя Василька було огороджене валами та укріплене частоколом. потиріпити у місто можна було лише через три брами Галицьку (Зубівську), Звенигородську (пізнійша назва Львівська) і Кам'янецьку. Можливо була і четверта брама, що стояла на теперішній вулиці Січових Стрільців.
В 1340 польський король Казимир Великий оволодіває Галичиною, здобувши і Теребовлю. Тут він будує свою фортецю.
В 1389р. Теребовля отримала Магдебурзьке право. В 1415-1429р король Ягайло нагороджує свого слугу Бартоша з Теребовлі і дозволяє йому закласти нове місто. Від тоді місто поділилося на нове - за рікою та старе - під замком. Частини міста з' єднувалися мостом. Мешканців нової частини звільнялися від роботи на 8 років.. В 1434 Теребовля здобуває статус повітового містечка.Санатории Трускавца Теребовля стає містом кордонного значення - вона приймає оборонне значення в нападів турків та татар. В 1453р татарські орди спустошили місто. Турки нападали з 1467р. Через Теребовлю в 1497р проходив польський король Ольбрахт. Через рік татари і волохи майже повністю знищили Теребовлю. З метою швидкої відбудови Ян Ольбрахт звільнив місто від податків на 8 років. Але Теребовля хронічно не везло в 1503р турки і татари знову напали на місто. В 1509р польський король, литовський князь Сигізмунд надає місто привілеї, в 1518р він звільняє мешканців від мита, всіх податків і данини.
В зв'язку з руйнацією замку від постійних облог, будується каштеляном Тенчинським новий замок. Теребовля набуває великого оборонного значення. В 1539, 1549-50 Теребовлі надаються нові привілеї Місто більш менш відновлюється, але в 1575р на Теребовлю знову нападають татари. Протягом 20 років починаючи з 1605 було 15 нападів татар на Теребовлю. санатории Трускавца
 замок
Руїни замку знаходиться в північно-західній частини Теребовлі на горі, яка була майже неприступною з трьох сторін. Північну - більше вразливу захищали рови та вали, які відносяться ще до княжих часів. Довжина замку з півночі на південь 122м, зі сходу на захід - 65. В плані замок неправильної видовженої, звуженої на південь форми. Ще трохи історично-фізичних даних про руїни: на сьогодні стіни замку складають 12-14м, ширина їх 5 м, заломлені під кутом в 100градусів, цей кут фланкують чотиригранна східна вежа та шестигранна західна. Третя вежа еліпсовидної в плані форми, розташована на півдні, з’єднує дві видовжені оборонні стіни. Висота 13 м, санаторий Женева ширина муру змінюється від 3,5 до 5м. Північна і західна вежа збереглися на висоту двох ярусів, східна на три. В'їзд до замку знаходився у східній оборонні стіні, її товщина замала в порівнянні з іншими - всього 2,5 м. Вихід виконаний в ренесансному стилі, поряд входу вигляду арки - хвіртка.
Теребовлянські руїни замку - це залишки замку Олександра Балабана, теребовлянського старости, який побудував замок в 17 ст. До цього тут ще стояли три замки.
Хотілося б окремо розповісти історію кожного - читаємо тут санаторий Перлина Прикарпатья(Жемчужина Прикарпатья)
 Костел та монастир кармелітів 
Монастир мав оборонне значення. Його побудовано 1635-1639. Був оточений оборонною стіною та вежами. За стилем монастир відносять до ренесансно-барокової архітектури. Зараз це діюча православна церква, точно не пам'ятаю, але на думку відноситься до Московського Патріархату. Як можна побачити? порівнявши мої фото і фото М. Жарких, було багато чого зроблено, відновлено. Все ж таки приємно, коли бачиш, що кошти витрачаються на реставрацію.
Фото М.Жарких
 Миколаївська церква  санаторий Женева
Будівля відноситься до 16ст, перебудовувалася у 1734р. Мала колись оборонний характер. Зараз її теж реконструйовано.