Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

среда, 22 февраля 2012 г.

Угнів – http://sanatoriitruskavca.org.ua


Львівська обл., Сокальський район
 Сказати, що в Угніві великий костел - це не сказати нічого, бо він ВЕЛИЧЕЗНИЙ!
 Історія
Перша згадка про Угнів відноситься до 1360 р. В 1462 р. місту було надано магдебурзьке право. Зазнавав нападів татар в 1621р. А в 1624р в місто прийшла біда - мор, за нею велика пожежа в 1634. Колись місто було головним осередком видавничої діяльності. Нині Угнів найменше місто в Україні - на сьогодні нараховується всього 1150 чол.
тут можна прочитати цікаву статтю про особливість місцевих жінок, про їх наряди та надзвичайно великі хустки.(Санаторий Весна Трускавец якщо лінк не спрацювує продивитися збережену копію)
 Василіянська Церква
Кам'яна церква була побудована на місці , давньої дерев'яна василіанської церкви, яка згоріла в 1780р. Від неї збереглася дзвіниця. , від якої заціліла лише дзвіниця. Особисто мої міркування - можливо тут щось було якесь укріплення , бо саме з решток міських мурів була побудована кам'яна церква. Взагалі то, церква постійно добудовувалася і перебудовувалася, так Степан Жуковський в 1855-1857рр добудував церкву за власні кошти і отримав хрест від Папи. А в о. Василь вже пів століття згодом добудував галерею та притвір-бабинець. Санатории Трускавца  В церкві була проповідниця у формі човна, біля якої два апостоли тримають сіті, в сітях - риби. Церква вважалася однією з перлин внутрішнього розпису Галичини, автором цих розписів - митець Дим'ян Горняткевич. Після війни тут було більшовики зробили машинно-тракторну станцію. Доречи, з балкону саме цієї церкви в листопаді 1918 р. було проголошено українську державність.
 Успенський костел
Перший костел заснував воєвода земель руських Зігмунд з Радзанова. За проектом архітектора Лєнартовича на місці дерев'яного спаленого костелу, був побудований новий - цегляний на кошти Криштофа Скржина Дуніна та його дружини Марианни Заборівської. Освячений був 21 серпня 1695р, про що свідчить табличка на фасаді (Санатории Трускавца знайдена при реставрації 1922р., вказувалося ще ім'я архітектора). В деяких джерелах написано, що можливо це костел був перебудований з кам'яного, спорудженого за часів короля Владислава IV у 1632р.
Під час першої світової війни, а саме 15 червня 1915 під час обстрілу німецької артилерії було пошкоджено костел - збито одну з веж. В період між двох світових храм був реконструйований - відновлені, але змінені розміри та форми двох веж. Але на сьогодні вцілівшу маємо все ж таки одну вежу, другу верхівку було знесена бурею.
Обороний костел кам'яний, однонавовий, з високими і низькими стінами з'єдними в пресбітеріума (або абсида, простір за та над вівтарем). Фасад складається з трьохполовинчатих виступів. Верхні основи внутрішніх колон в плані восьмикутні і прикрашені тосканськими пілястрами. Посередині вони прикрашені ліпниною.
Костел був закритий в 1950р., після приєднання Угніва до України, польське населення було перевезено до Польщі. Парафіяни забрали з собою святині, в тому числі і вівтар. За часів радянської влади спочатку тут був склад.Санаторий Весна Трускавец  Зараз костел поступово руйнується.
На мый приїзд у середині січня 2007 костел завзято реставрувався. Робота кипіла, кран працював, робітники весело перегукувалися і клали цеглу, зимове сонце гріло по весінньому. Спитала "А якій церкві буде належати храм?" У відповідь почула свою ж думку:"А яка різниця, головне що рестврується" І справді, це головне. Я дуже рада!