Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

среда, 22 февраля 2012 г.

Більшівці – http://sanatoriitruskavca.com


 історія
Село Більшівці розташувалося всього в декількох км від траси ІваноФранківськ - Рогатин . Вперше Більшівці згадуються у XV ст.
У 1617р власником Більшівців став коронний гетьман Марцин Казановський. У 1655п селяни брали участь у повстанських загонах Семена Височана. На початку 18 ст ці землі належали князям Яблонським. Потім перейшли у власність Кшишановичів. Санаторий Весна ТрускавецСелянам Більшівців настільки не щастило з панами, що навіть у цісарська-королівська комісія від 23 березня 1852р занотувала, що селяни мають дуже мало землі, а є багато тих, що взгалі не мають.
Наприкінці ХІХ Більшівці стали типовим ремесничо-торгівельним містечком. Тут були млин, спиртовий завод, броварня, двокласна школа. На початку ХХ ст щопонеділка проводилися торги. А кожен рік 14-15липня дводенний ярмарок.
Перша світова війна завдала шкоди селу. А у 1915 австро-німецькі війська захопили Більшівці.
В 30-их роках власник села Кшешинович реконструював млин, була зведена електростанція, він відкрив сироварний завод. Кшешинович май стайню і розводив тут племінних коней. в ставках розводили рибу. При монастирі діяла цегельня. Санатории Трускавца, вТут був клуб з бібліотекою з польськими книгами для українців діяла читальня на 200 книг в поганому будинку.
За часи другої світової війни тут проходили масові розстріли місцевих жителів. У 1940-1963рр Більшівці були райцентром.
Під час радянської влади тут нарешті була побудована лікарня, до цього часу мешканців обслуговував лише один приватний лікар. Заснований на базі старих панських рибоугідь рибгосп, який в середині минулого століття видавав кожен рік 430 тонн живої риби.
 костел
Самою головною прикрасою села є костел Благовіщення. Одна з найгарніших пам’яток Галичини 18ст за радянські часи перебувала в стадії руйнації. У 2002р було розпочато реконструкцію костелу та монастирських келій.
На місці мурованого костелу раніше був дерев’яний костел та монастир(1625р), фундатором якого був Марцин Казановський. У 1655р під час війни костел було значно пошкоджено. Новий кляштор був побудований на кошти державного діяча Гондорфа та полковника Галецького.Сходница Коштів не вистачало будівництво тривало довгий час - майже 70 років. Спочатку справу продовжила вдова Галецького Тереза Кашніцька, а потім Яблоновські. Останній з роду Яблоновський - князь А. Барнаби надав кошти на виготовлення вівтарю та розписи фресками. 15 серпня 1777р Львівський архієпископ Цешковський освятив храм.
Монастир кармелітів при костелі Благовіщення сполучався з храмом двома воротами західними та східними. Кляштор був обведений мурованими цегляними стінами шириною в метр , а висотою в два метри.
На ХІХ ст Більшівський монастир був одним з найбільших в Галичині. Монахи-кармеліти видавали киги, малювали ікони, при монастирі діяв притулок для бідних.
Зараз кляштор належить ордену францисканців. Опікується отець Микола Орач. Кожен рік 16 липня сюди приходять на прощу багато людей. Потрохи відбудовується монастирські споруди і сам костел. Як зазначив отець Миколай на відновлення костелу потрібно не менш ніж мільйон доларів.
Тут зберігся старий панський палацик, а колишній будинок культури побудований на місці старої синагоги.
Я дуже дякую отцю Миколаю за те, що мене підвіз з траси до Більшовців, відкрив костел, розказав про історію костелу і відвіз назад.
Тут зберігся старий панський палацик, а колишній будинок культури побудований на місці старої синагоги.
На старих фото видно панський маєток Корнелія Крешуновича. І ратуша.
фото ліворуч з архіву audiovis.nac.gov.pl
 На додаток
Археологічні дослідження на в урочищі Кути виявили залишки поселення кінця VI тис. до н.е., поселень трипільської культури. Також було знайдено ритуальний комплекс - дві поховальні ями. В одній знайшли скелет пса та три людські черепи без щелеп.Санаторий Весна Трускавец В другій - скелет 35річної жінки. Біля її скелету знайдені також щелепа якої тварини, 4 ікла кабана, мідний ніж та намистина. Вперше в археології неонеліту Західної Україні ці та інші предмети досліджень в Більшівцях продатовані радіокарбонним аналізом.