Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

среда, 7 марта 2012 г.

Великі Межерічі – http://sanatoriitruskavca.org.ua


Великі Межирічі колись називалися просто Межирічі, але не плутайте – його тезка, зараз просто Межирічі (колись Межирічі Острозькі), знаходиться на Острожчині. Поляки це село й досі згадують за старою назвою – Межирічі Корецькі (Miedzyrzec Korecki). З 1965 р. воно отримало назву Великі Межирічі. Назва виправдана – село і справді величезне, тягнеться вздовж дороги, має центр, декілька заводів, як то: цегельний, плодово-овочевий, комбікормовий.
А перша згадка про село датується 1544 роком, коли воно перебувало у власності князів Корецьких. Саме вони наприкінці XV – на початку XVI ст. звели оборонний замок з кам'яними мурами.санаторий Шахтер В 1648 та 1660 рр. фортецю не раз оточували та завойовували козацькі війська. Маґдебурзьке право містечко отримало в 1605 р. (М. Орлович подає іншу дату – 1590 р.). В різні часи власниками були родини Острозьких, Корецьких, Лєщінських, з 1706 р. – Любомирських. Потім містечко належало Яблонським, доки в кінці XVIII ст. власник не програв його у карти (разом з околицями) волинському хорунжому Стецькому. Останній у 1789 р. звів на руїнах старого замку палац. 1831 року царська Росія конфіскувала в Стецьких і маєток, і містечко.
 Палац Вилла Grand Сходница
Палацовий комплекс у Великих Межирічах зведений за проектом архітектора Домініка Мерліні. Архітектор – поляк італійського походження – відомий, перш за все, своїми будівлями Варшавських Лазенок (поміж інших і палацу), а також реставраціями Уяздівського замку та бібліотеки Королівського замку, реконструкцією палацу Красинського у Варшаві, іншими проектами палаців.
При будуванні Межиріцького палацу Домінік Мерліні не відхилився від свого основного стилю – класицизму.
Палац у Великих Межерычах (Межерычах Корецьких). Наполеон Орда
У центрі комплексу палац. Симетрично до нього з обох боків прибудовані галереї-переходи. (Я була дуже здивована, коли, відкривши двері в одній з галерей, потрапила у внутрішній двір, а не всередину палацу). Галереї – дугоподібні і ззовні створюють враження форпосту, а не палацу. санаторий Шахтер Вони з'єднують палац і флігелі. З внутрішнього боку галереї прикрашені колонами тосканського ордеру. В основі першого поверху лежить каміння від замку Корецького. Велична будова має два фасади. Парадний вхід прикрашає портик іонічного ордеру, колони його поставлені в два ряди – шість у внутрішньому й чотири в зовнішньому. Коли прямуватимете алеєю до палацу, побачите його другий, садовий, фасад, прикрашений шестиколонним портиком і балконом на другому поверсі. Алея дерев зі спиляними верхівками – нова, раніше до будівлі вела дуже широка алея. Ставочки у вигляді окулярів з вимощеним дубовими дошками дном... Лавочки вздовж ставків... Широко розгалужені доріжки для прогулянок... Альтанки... За часів сина Яна Стецького Юзефа було засновано ботанічний сад. Діяла музична капела.
Палац має французьку систему розташування кімнат. Парадна зала знаходиться на другому поверсі; на сходах стіни розмальовані видами руїн старого замку, а стелю прикрашає зображення нового палацу. Головна зала – в бароковому стилі; тут збереглася ліпнина й архітектурні деталі. Санатории Трускавца,
Зараз у приміщенні палацу знаходиться школа-інтернат. Усюди бігають дітлахи й підлітки. Але не соромтесь, проходьте і розглядайте цей взірець садибної архітектури XVIII ст.
 Костел
Костел Св. Антонія будували майже 25 років, починаючи з 1702 р., коштом власника Межирічів Єжі Любомирського за проектом архітектора Ленартовича.

Снижение цен на вилле Grand

З „Історичної довідки села Великі Межирічі” (Рівне, 2004, с. 5) дізнаємося, що костел збудований на місці старого дерев'яного храму, який було зведено ще Костянтином Острозьким і який згорів у 1601 р.
Цегляний тринавний костел Св. Антонія має дві квадратні у плані вежі-дзвіниці. Храм і дотепер вражає своєю масивністю, але, на жаль, стоїть пусткою, поступово руйнуючись. Внутрішня велич костелу підкреслюється лише великим об'ємом – фрески, на жаль, майже не збереглися. Перед головним входом є сходи, вони ведуть до підземелля. Спалахом від фотоапарату добивало до цегляної стінки - замуровано. Ззовні ходи теж ведуть до підземель, але навіть і не сподівайтеся, що я туди спустилася. Мені вистачило вдосталь Кремінцю та Язлівця, тим більше, що в межиріцькому костелі я була сама. Подивившись світлині на сайті Петра Власенка, небіжчиків я не побачила, але зрозуміла, що нічого й не втратила. Про архітектурні особливості костелу ніхто краще та мудріше за ПМБ не напише:
„Снаружи стены здания расчленены пилястрами; на боковых фасадах их расположение соответствует внутренним опорным столбам. Окна с лучковыми перемычками расположены высоко. санаторий Шахтер Сооружение украшено тремя фронтонами позднебарочного характера. Принципам развитого барокко во внешнем декоре отвечают разорванный сегментный фронтон главного портала, сегментные сандрики и высокий антаблемент с раскрепованным фризом и карнизом, периметрально опоясывающий здание. Интерьер отличался богатством пластического декора.”
Від себе додам: цей костел врятувати можна. І грошей знадобиться не так вже й багато. Були б охочі! Неподалік від костелу магнати Любомирські заснували римо-католицький колегіум ордену піярів, який у 1814 р. було перетворено на гімназію, а через вісімнадцять років російська влада його взагалі закрила.
Біля костелу на приватних землях знаходиться пара входів до льохів дивного барокового походження. Що це було, для чого воно, від чого – не знаю. Сходница
Про вічне... А немає вже вічного в Межирічах Корецьких – то й писати немає про що. Від польського цвинтаря залишився лише абрис, який більш-менш точно можуть показати місцеві мешканці. Ані надгробків, ані хрестів... Земля прийняла тіла католиків, а надгробки розібрали некатолики. Кількох цеглин зовсім недостатньо, щоб хоча б в уяві відтворити, як воно колись було. Так що можете вважати – польського цвинтаря в селі немає.
 Петропавлівська церква
У Великих Межирічах збереглася дерев'яна церква, зведена в 1848 р., тобто за панування царської Росії. Пам'ятка архітектури побудована у класичному стилі з елементами неоруської стилізації. Дерев'яна, трирубна, трохи витягнута догори вона нічим особливим не відрізняється від багатьох православних дерев'яних церков, побудованих у ті часи на Волині. До фасаду прибудована шатрова триярусна дзвіниця. І знову за допомогою звертаємося до ПМБ УРСР:
В архитектуре памятника сочетаются классицистические принципы Сходница с псевдорусским стилизаторством. санаторий ШахтерЭто отразилось в горизонтальной схеме фасадов, подчиненной ритмическому чередованию одинаковых объемов, в щипцах карнизов колокольни и нефа, в комбинации круглых и прямоугольных с арочными перемычками одиночных и тройных окон, сандриках-кокошниках, в пилястрах, подчеркивающих углы нефа и нижнего четверика колокольни. В интерьере высотно раскрытое внутреннее пространство нефл активно усиливается контрастом плоско перекрытого бабинца, открывающегося в неф высокой полуциркульной аркой-вырезом. Памятник представляет собой произведение деревянной архитектуры Ровенщины середины XIX в.
 євреї
 Хасидам Великі Межирічі відомі, перш за все, проживанням тут рабина Дов-Бера, послідовника засновника хасидизму рабі Ізроєля Баал-Шем-Това. На світлині справа зображена, одна з двох місцевих синагог. (Де б мала бути друга, я не знаю). Зараз на пагорбі, де колись було єврейське кладовище, встановлено меморіальну дошку. Збереглися тут також кілька надгробків.
Туристи можуть відвідати місце масового розстрілу євреїв під час Другої світової війни – засипаний яр при виїзді з села в бік Невіркова. Зараз воно позначене кількома надгробками, перенесеними зі старого цвинтаря.
Мої фото від 12 квітня 2007.
 як дістатися Санатории Трускавца
Поки поляки відвідують за півтисячі злотих колишні волинські костели й маєтки, ми з вами маємо унікальну можливість за якихось 100 гривень упродовж одного дня подивитись і Корець, і Невірків і, врешті решт, Великі Межирічі! Їхати навіть з Києва – не проблема! Маршрутка з Південного вокзалу довезе вас за 35 грн. до повороту на Великі Межирічі, а далі чекайте іншу маршрутку, яка йде або на Губків, або на Невірків. Заплатите ще дві гривні. Ну то що? Небагато? Тоді вперед!