Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

суббота, 3 марта 2012 г.

Хуст – http://sanatoriitruskavca.org.ua


 історія
Розташований у Мармароській котловині, при впадінні Ріки до Тиси. Місто засноване в 11 ст. В 1329р. Хуст отримав право коронного міста. В 1511 передано угорським королем в оренду Перені. У 16 -- 17 вв. за Xуст і його замок часто воювали Габсбурґи і семигородські кн., а також; на нього нападали турки і татари.У січні 1919 відбувся Всезакарпатський з'їзд, який висловився за воз'єднання з Україною.Сходница З листопада 1938- столиця Карпатської України. В березні 1939 тут працював уряд Волошина, проголошено самостійність Карпатської України.
Легенди...
Легенда про назву міста
"... Колись дуже давно чорти на своїх плечах переношували гори з одного місця на друге. Так один чорт взяв на плечі гору, на якій зараз лежать розвалини Хустського замку, і хотів перенести цю гору на інше місце. Гора була дуже важка і чорт вирішив покласти її на землю, щоб відпочити.
Якраз у цей час ішов інший чорт, і коли гора зсунулася на землю, то притиснула чортові хвіст. Почав той кричати зі всієї сили: "Йой, йой, хвуст! Йой, йой, хвуст!" Почули це інші чорти, побігли туди і витягли хвіст з-під гори.санаторий Женева Чорт дуже зрадів і пішов далі своєю дорогою. А той чорт, що ніс гору, взяв тепер її знову на плечі і поніс на те місце, де вона зараз лежить.
Так від того часу і по сьогоднішній день залишилася назва цього міста - Хуст
Легенда про назву Скелі Червоної
"...Це було давно, дуже давно, ще в ті часи, коли воєвода Хуста безпечно жив у збудованому ним високому замку зі своїми численними слугами і воїнами. Сім'я у нього була невелика - дружина і двоє дітей. В обох дітей, хлопчика і дівчинки, були на правім плечі однакові родимки.
Якось поїхав воєвода з великою своєю свитою на лови далеко в гори, залишивши в замку невеличку охорону. І в той час сталося велике лихо: у край вдерлися не знані доти нікому дикі татари і захопили замок.
Татари багато людей повбивали, багато забрали в неволю.санаторий Шахтер Вони забрали також молоду дружину воєводи і маленького сина Андрійка. Тільки дочка його врятувалася, заховавшись в один із закапелків замку.
Коли воєвода повернувся з ловів, у спустошеному замку він знайшов лише свою перелякану маленьку дочку. Воєвода почав усюди шукати дружину і сина, але дарма - ніде їх не було. І в своєму невтішному горі дав клятву карати на горло кожного татарина, який потрапить йому до рук.
Ішли роки... Воєвода постарів, а дочка його виросла і стала дівчиною-красунею. Про долю дружини і сина йому нічого не було відомо. Тим часом син його ріс при ханському дворі і став гарним юнаком. На нього звернув увагу і сам хан і взяв його в свою гвардію охоронцем. Мати скоро вмерла від горя, і Андрій, або, як його звали татари, Скандор, лишився сам. Одного разу він випадково зустрів серед невільників одного з воїнів батька, якого упізнав по рубцю на обличчі від рани, що той колись дістав у бою. Старий воїн умовив юнака втекти разом із ним з неволі на батьківщину. Дуже небезпечна була їх путь, але зрештою вони дібралися до рідного краю. Здаля уже було видно високий Хустський замок. Але старий воїн вже не міг далі йти і помер на руках у Андрія-Скандора. Юнак викопав шаблею могилу і поховав свого старого друга. А тоді рушив далі.санаторий Перлина Прикарпатья (Жемчужина Прикарпатья)
По дорозі він раптом почув одчайдушний крик і побачив дівчину, за якою гнався величезний ведмідь. Це була його рідна сестра, яка їхала верхи, залишивши далеко позаду вершника, який її супроводжував. Кінь, злякавшись ведмедя, кинувся вбік і скинув з себе дівчину. Андрій, не довго думаючи, кинувся на ведмедя й убив його ударом кинджала у саме серце. Під час боротьби звір здер з юнака одяг і оголив родиму пляму у нього на плечі. Сестра тоді відразу впізнала свого брата і вони, від радості плачучи, впали одне одному в обійми.
Тим часом вершник під'їхав і побачив дочку воєводи, в яку він був закоханий, в обіймах татарина. В запалі ревнощів він поспішив донести своєму панові, що його дочка обіймається з татарином.
Розгніваний воєвода, вірний своїй клятві, зопалу наказав відрубати зухвалому татаринові голову. Незважаючи на благання і плач дівчини, слуги воєводи схопили нещасного юнака і потягли його на скелю, що височить напроти Хустського замку, над річкою Великою, і тут же відрубали йому голову, не чекаючи воєводи.санаторий Алмаз
Скоро під'їхав до місця страти і сам воєвода і, впізнавши в убитому татаринові сина, тут же вбив себе мечем. Він помер на мертвому тілі свого сина, їх кров змішалася і почервонила скелю, яку відтоді почали називати Червоною."
 замок
На замковій горі, вулканічного походження ще в 11 ст. звели спочатку дерев'яну, а вже потім кам'яну фортецю, яка довго витримувала облогу, багаторазово була неприступною, а коли і здавалася, зруйнувалася то швидко відновлювалася. А фортеця і дійсно була неприступною , подвійні оборонні мури, вдале розташування, все це відчуваєш коли проходиш то стежками то дорогою до руїн замку, не уявляючи як ворог міг нести на собі зброю, і після цього ще тримати в облозі. З 1281 по 1321 належав до Галицько-Волинського князівства. Потім став власністю Угорського королівства. В 1329р. король подарував Хусту статус коронного міста (дозволялася місцева адміністрація, символіка та різні привелегії). В 1514 замок був в руках повстанців-куруці під командуванням Дьордя Дожі.
В 1594р. місто було взято татарською ордою, але замок не було взято.санаторий Женева На той час це була дійсно потужна фортеця, яка не здалася потім вже в 1659р татарам. В своїх історчних записах турецький письменник та мандрівник Евлія Челебі писав: "Хустський замок розташований на вершині гори Хасана, мури його високі та товсті, потужністю своє. він схожий на фортецю Іскендер, тому що висота його веж сягає небес". На період набегів татар, замок фактично належав Трансильванському князівству. В той час замок був в епіцентрі війн Габсбургів та семігородських князів. В 1703 замок знову опинився в руках повстанців-куруці. В 1709 році Ференц Ракоців замку проводить Сейм, на якому прийнято рішення про незалежність від габсбурзької корони.
Те, що встояло під людськими війнами, конфліктами, хоч руйнувалося, але відновлювалося і набирало більшої потуги, 3 липня 1766 зруйнувалося від блискавки. Блискавка попала в порохові сховища. І почалася кінцева чорна полоса життя замку. Через 7 років, оглядаючи замок майбутній австрійський імператор Йосиф ІІ, заявив про фортифікаційну непригодність замку. Після цього в 1788 велика гроза з блискавками та сильним вітром поставила крапку в житті замку. Після цього влада дозволила розбирати замок на каміння для будівництва.
Те, що ми маємо на сьогодні це скелет обглоданий погодними умовами та людською жадібністю. Ще вгадується план фортеці, ще можна уявою домалювати. Але ми вже наврядчи зможемо уявити той потужній комплекс, який складався з двох дворів - верхнього та нижнього, мав житлові будинки, каземати, тюрму, церкву, господарчі споруди, колодязь на глибину 160 метрів. Санатории Трускавца, вил Це важко скласти до купи і уявити на пагорбах серед каміння, якого з кожним роком стає менш і менш. Колись, років через 50-100 від нього не залишиться ані камінчика, і в книжках напишуть "тут проглядаються вали", "городище"... Колись, якщо споруду не взяти під шефство і не законсервувати.
Взято з "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
"Первоначально замок состоял из нижнего и верхнего дворов. Был окружен оборонительными стенами, имел юго-восточный внешний въезд и северо-западный внутренний. Каждый въезд был укреплен двумя башнями и подъемным мостом, перекинутым через ров. С востока стены были укреплены треугольной башней, с запада и севера - бастионами. Треугольный западный бастион, кроме того, использовался как учебный плац, на котором было размещено самое крупное огнестрельное орудие замка. Южная часть замка называлась Фердинанд,санаторий Шале Грааль она была построена в 1550 г. Здесь стояла цилиндрической формы башня, в верхней части которой содержался арсенал, средняя служила часовней, а в нижней находился пороховой погреб. На нижнем подворье находились жилые и хозяйственные постройки, казематы, тюрьма, замковая церковь, а также резервуары для воды. На верхнем дворе располагались жилые здания владельцев замка и коменданта, хозяйственные помещения, корчма и колодец глубиной 160 м. Северную часть верхнего замка защищала квадратная Дозорная башня. Замок имел многочисленные подземные ходы. В настоящее время сохранились остатки внешних ворот, пороховой башни, бастионов, стен по периметру замка "
 Костел Єлізавети
Розташований в місті по дорозі від замка до центру. Побудований костел в 14 ст. Кам'яний, сучасного вигляду набув на початку 15 ст. З західного боку має прямокутну дзвіницю, перебудували її в 18ст. Сам костел залишив готичні нариси - стрільчаті віконця, хрестоподібні своди. Костел ховається за муром і має два входи. Але попасти туда мені не вдалося був закритий.
 Долина Нарцисів Трускавец санатории.Путевка в Трускавец.Цены Трускавец
Якщо і насправді був такий гарний, але самозакоханий хлопака на ім'я Нарцис, то жив він на пару з німфами тільки тут. Ця надзвичайна долина знаходиться за 5 км від самого міста. Немов вкрита великими крижинками долина перед нами на початку травня одягається в нарцисову білизну! Такого не має більше ні де. Тисячі "зелених паломників" та просто бажаючих дива приїжджають в Хуст щоб подивитися на цю надзвичайно красиву долину.