Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

среда, 7 марта 2012 г.

Дорогобуж – http://sanatoriitruskavca.com


Рівненська обл., Гощанський район Санатории Трускавца
пів на 10 суботнього ранку 8 вересня 2007р. Негламурна Анна біля гламурної перлини Волині
історія
Нині велике видовжене вздовж дороги село, а колись місто, Дорогобуж має дуже старовинне минуле, коріння якого виходить аж з 1084р., саме до цього року відноситься згадка в литописі. В ХІ-ХІІст Дорогобуж був столицею удільного Дорогобузбкого князівства. Князював в ньому онук Ярослава Мудрого - Давид Ігорович, щол і було записано в литописі:санаторий Шахтер, "В се же лето...Всеволод же посла по Давида и приведе его к себе і вдасть ему Дорогобуж"
В 1230р Дорогобуж входить до складу Луцького князівства, з 1371р це власність роду князів Острозьких. Тоді Острозький засновує тут на місці старого монастиря новий. Потім від Острозьких Дорогобуж переходить до Заславських, потім перебувало в руках Сангушків, Конєцпольських, Валевських, Завішів, Джодків, Раковичів.
замок санаторий Женева
Рівненська обл., Гощанський район
Стара стара фотографія замку в Дорогобужі
Ага? Здивувалися? Як вам цей красень? Потужний правда?
А тепер що? А тепер нічого лише городище. санаторий Шахтер,
От місце де був замок одразу вгадується, якщо дивитися з пагорбу Успенської церкви. Проглядаються давні вали. Від замку лишилася кругла вежа з міцними контрфорсами та готичними вікнами, яка ще на початок минулого століття існувала, як стверджує Мечислав Орлович у своєму "Путівнику по Волині" (1929р). Навіть зараз можна оцінити наскільки було вдале розташування замку. санаторий Женева Дуже шкода , що час, люди та обставини не донесли до нас цю споруду, рівно як і "новий двір". Думаю, що навіть і підземель вже не зберіглося. В двох километрах над Горинем в місцевості Рясникі був і палац Лазневських с парком в 12 десятин.
Про замок в Дорогобужі скупі відомості можна знайти лише в Мечислава Орловича. Можливо я погано шукала, але, наприклад, Рапопорт у "Военное зодчество Западноукраинских земель XIV" пише тільки про городище. Цитую: "план городища складної неправильної форми. Східна частина - давньоруський дитинець розміром 70х100, захищене валом. Зі сходу до дитинця прилягає другий майданчик - напевно, окольне місто, розташоване нижче за рельєфом, розміром в 100 на 100м" санаторий Шахтер,
гламурне відкриття Успенська церква
Трохи ближче...
історія
Не дивуйтесь фото на початку цієї сторінки - з вашими очима все в порядку - старовинний храм, єдина споруда, що зберіглася від Пречистенського монастиря , заснованого в XІ ст., дійсно пофарбований в рожевий колір. Змінивши блакитний, храм вирішив ще помолодшати, що, відповідно жіночій логиці, свідчит, про тещл відносити церкву до 1577р - хибно. Вона ЗНАЧНО старша. Хоча храму на вигляд не дасти і 100 років. Ладно досить гламурних міркувань, давайте зануримося в архітектурні та історичні особливості.
Дві дати 1577 та 1582 вважаються дійсно лише датами перебудови добудови чи відновлення храму ХІст. В інерєрі церкви голосники на внутрішній поверхні склепіння та лихтарики свідчать про давньоруські будівельні традиції. Це, а також мурування з якісно випаленої плінфоподібної цегли на вапняному розчині типу цем'янки, все це вказує на користь того, що Успенська церква таки була дійсно перебудована з давньоруського храму.
У 1786р споруду настільки було перебудовано, що класифікувати її за архітектурним стилем важко.
Вважається що у XVIст засновником монастиря був К.-В. К. Острозький. З 1644р по 1834 храм був василіянським. В цей період до храму було прибудовано два корпуси келій. Зрозуміло , що в 1834р монастир стає православним. На кінець цього ж століття келії були розібрані. А ще через півстоліття у 40-х роках до храму прибудували деревяну дзвіницю. На мій погляд цедодало певної унікальності будівлі - якесь несумісне виявилося на реалію цікавим і привабливим. Лише дуже шкода, що під час прибудови триярусної дзвіниці знищили барокове оздоблення храму, хоча залишки помітні між другим та третім ярусом дзвіниці.
Храм за розмірами не можна вважати великим - 20,5 на 12м, але однонавова буділя укріплена позаду моцними контрфорсами, все це надає масивності та якогось відчуття середньовічності, навіть незважаючи на колір :)
як дістатися
З одного боку в Дорогобуж дістатися дуже просто, навіть занадто просто, а з іншого... Тож розказую: через Дорогобуж проходять всі маршрутки та автобуси які рухають по трасі Рівно-Київ. Тож просто кажете- зупиніть на зупинці. А з іншого ви поглиблюєтесь в село і йдете декілька кілометрів, потім ви побачив купол церкви ліворуч звертаєте до неї і знову йдете і йдете. ТОж якщо ви йдете пішки раджу налаштуватися на довгу путь. А якщо на машині то все просто і зручно.