Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

среда, 28 октября 2015 г.

Норма холестерину у жін


Норма холестерину у жінок
Норма холестерину у жінок. Рівень холестерину в крові це важливий показник стану здоров'я людини. При захворюваннях печінки, атеросклерозі, проблемах з серцево-судинною системою відбувається підвищення холестерину. Це дуже серйозні захворювання і тому спостереження за рівнем холестерину особливо важливо для людей віком.

ЯКА НОРМА ХОЛЕСТЕРИНУ У ЖІНОК?
На це питання важко дати однозначну відповідь, тому що його величина сильно різнитися залежно від віку. Для молоденької дівчини і для жінки в роках це різні показники. Рівень холестерину у здорової жінки, у вагітної жінки і у хворої серцево-судинними захворюваннями різні, і значно відрізняються. Для визначення рівня холестерину в медичних лабораторіях Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец роблять біохімічний аналіз крові. Жорстко встановленої норми для цього показника немає. Його значення залежить від індивідуальних особливостей організму, віку жінки, загального стану здоров'я.
Крім цього, розрізняють два види холестерину. Це - високомолекулярні ліпопротеїди (ЛПВЩ) або «хороший» холестерин і низькомолекулярні ліпопротеїди (ЛПНЩ) або «поганий». Для нормальної роботи людського організму потрібні обидва види холестерину, але значне збільшення рівня будь-якого з них погано позначається на здоров'ї. Холестерин з низькою щільністю (ЛПНЩ) здатний накопичуватися на стінках судин і утворювати жирові бляшки, а з високою щільністю видаляє їх, уповільнює розвиток атеросклерозу. У чоловіків і жінок різний рівень холестерину з високою щільністю.
Холестерин - це жирний спирт, один з компонентів крові. Нормально працюючий організм витрачає до п'яти грам холестерину в день. Значний надлишок призводить до закупорки артерій і судин. Якщо в організмі утворюється багато жирових частинок, санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) то відбувається підвищення холестерину. Як правило, це буває через великого споживання тваринних жирів. Норма холестерину у жінок - загальний холестерин від 2,9 до 6 ммоль / л. Чим молодше жінка, тим нижче рівень холестерину. У бабусі з «букетом» хвороб норма буде відрізнятися, і мати великі значення. Пояснюється це зміна швидкості протікання обмінних процесів у молодому, здоровому і дорослому, хворому організмі. Збільшення холестерину може відбуватися з настанням клімаксу через гормональних перебудов. Норма холестерину у жінок хворих на цукровий діабет значно перевищується.
НОРМА ЗАГАЛЬНОГО ХОЛЕСТЕРИНУ У ЖІНОК ТАБЛИЦЯ
Норма загального холестерину у жінок таблиця
Незважаючи на те, що в організмі може бути корисний і шкідливий холестерин, норма у жінок може сильно разлічаться.Нізкіе показники рівня холестерину свідчать про схильність до серцево-судинних захворювань і про можливість розвитку інших хвороб. Якщо рівень холестерину підвищений, то проводять оцінку співвідношення холестерину низькою щільністю (ЛПНЩ) і високої (ЛПВЩ). Нормальним вважається вміст у крові жінки ЛПНЩ - від 1,92 до 4,51молль / л, ЛПВЩ - 0,86-2,28моль / л.
Високий вміст холестерину в крові це не тільки ризик втратити здоров'я, але і ризик швидко постаріти. Це позначиться на зовнішності, кольорі особи, зміні фігури. Тому кожній жінці важливо контролювати показники рівня холестерину. Приділяйте увагу організації харчування. Скоротіть споживання жирної тваринної їжі: сало, м'ясо, печінка, санаторий Шахтер нирки, яйця, жирні молочні продукти. Замініть їх жирними сортами риби, м'ясом індички, курчати, кролятиною. Їжте більше овочів, фруктів, пийте зелений чай. Відмовтеся від куріння і алкоголю. Ведіть фізично активний спосіб життя. Якщо у вас високий холестерин то, дотримуйтеся цих правил харчування. Норма холестерину у жінок стане реальністю для вас і допоможе повернути здоров'я, стрункість, відмінний настрій.

Унікальні корисні властивості петрушки для чоловіків і для жінок


Унікальні корисні властивості петрушки для чоловіків і для жінокУнікальні корисні властивості петрушки для чоловіків і для жінок. Петрушка є однією з найпоширеніших пряних трав у всьому світі. Але про корисні властивості петрушки мало кому відомо. Більшість людей знайомі з нею з дитинства, додаючи в салати і використовуючи в якості приправи, але не замислюючись про її користь. А ця рослина - дуже корисний продукт. І якщо санаторий Карпаты згадати трохи історії, то батьківщиною петрушки є Греція. Жителі цієї країни не використовували її для приготування їжі, вважаючи священною рослиною. Перш за все, застосовувалася вона для вінків. Точно невідомо, хто першим оцінив кулінарні достоїнства і корисні властивості петрушки. В даний час петрушка є коморою корисних речовин. У її складі виявлено велику різноманітність вітамінів і мінералів, необхідних організму людини.
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕТРУШКИ: ЧИМ КОРИСНА ПЕТРУШКА.
Зелена рослина петрушки містить аскорбінову кислоту, відому всім як вітаміну С. І якщо порівняти кількість цінної речовини в ста грамах зелених пагонів петрушки з тією ж масою лимона, то перший продукт містить в чотири рази вітаміну більше, ніж другий.
Також петрушка багата Керотин, не поступаючись моркви, вітамінами В1 і В2, компонентами, що входять до складу мінеральних солей, фолієвою кислотою, і багатьма іншими речовинами, які регулюють життєво важливі процеси людини. Сік молодої зелені петрушки цінується своїми корисними властивостями, настільки необхідними для підтримки Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец кисневого обміну і нормального функціонування мозку, щитовидних залоз. У свою чергу зміцненню кровоносних судин, в тому числі артерій і капілярів, сприяють різноманітний склад мікроелементів.
Користь петрушки для чоловіків
Петрушка полегшує утруднене і хворобливе сечовипускання при порушеннях функції передміхурової залози. Відвар, приготований протягом 10 хвилин в 0,5 л несоленой води з картоплі (100 г), моркви, селери і петрушки (по 50 г), натертих на крупній тертці, допоможе вивести токсини і подолати похмільний синдром. Будучи потужним афродизіаком, петрушка стимулює потенцію і статевий потяг. Проте важливо пам'ятати, що все добре в міру. Кілька років тому одна з популярних газет повідала своїм читачам моторошну історію про літнього професора, який зробив пропозицію молодий студентці і вирішили вразити її після весілля своєї чоловічою силою. Прочитавши про чарівні властивості петрушки, він змусив себе з'їсти кілька кілограмів пряної зелені, і, замість очікуваного ефекту, здивував молоду дружину приступом буйства, впоратися з яким змогли лише співробітники «швидкої допомоги». А виною всьому - міститься в петрушці мірістіцін, який у великих кількостях володіє збудливими і галюциногенні властивості.
Завдяки своїм корисним властивостям застосування петрушки широко використовується в медицині і косметології. Зелень петрушки лікує гастрит, виразкові хвороби, сприятливо впливає на ниркову діяльність і навіть відновлює зір. Чимало важливо, що вона володіє омолоджують властивостями, знімає набряклість і почервоніння шкіри, добре освітлює і тонізує її. Унікальними компонентами, що роблять петрушку джерелом здоров'я, є ефірні масла, санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) подібні за структурою з складовою частиною жіночого гормону естрогену, який полегшує прояви передменструального та клімактеричного синдромів, усуваючи
фізичне і психічне напруження.
Корисні властивості петрушки для жіночого здоров'я
Це дослідження в черговий раз підтвердило корисні властивості петрушки для жінок, відомі ще з часів Авіценни. Ефірні масла петрушки нормалізують цикл і викликають менструацію при її затримці. Завдяки вмісту гормоноподібної речовини апіол, схожого за структурою з складовою частиною жіночого гормону естрогену, петрушка полегшує прояви передменструального та клімактеричного синдромів, усуваючи фізичне і психічне напруження. Володіючи корисним і цілющим властивостям, петрушку додають в різні креми і маски. Широке застосування всіх складових частин рослини знайшлося і в народній медицині. Так, наприклад, при серцевих набряках приймають водний насіння і коріння петрушки. Знаючи велику концентрацію різноманітних вітамінів, дуже корисні зелені пагони при ваді серця. Насіння ж не тільки покращують травлення, але і благотворно впливають на секторну діяльність шлункових залоз. Додатково до вище перерахованих достоїнств, можна додати і те, що петрушка підвищує тонус функцій щитовидної і надниркової залоз, поліпшує процеси обміну санаторий Карпаты речовин, відновлює сили, підвищує захисні властивості організму. Нескінченно можна захоплюватися унікальними властивостями даної рослини. Головне, не забувати, що все корисне має бути в міру!

Журавлина, корисні властивості, журавлина при вагітності, рецепти з журавлини


Вважається, що корисні властивості журавлини, здатні вилікувати будь-яку хворобу людини. Давайте з'ясуємо, чи так це насправді, але про це пізніше. Журавлина, або болотний виноград - одна з найбільш корисних і, як кажуть вчені, незвичайних ягід на планеті. У ній є речовини, які дозволяють продукту консервуватися без додаткових добавок. Варто всього лише залити цю ягоду кип'яченою водою - і вона збережеться в свіжому вигляді не один день. Так в чому ж унікальність журавлини, і які її корисні властивості?
klukva1_2ЯГОДА ЖУРАВЛИНА: СКЛАД, КОРИСТЬ І ВЛАСТИВОСТІ ЖУРАВЛИНИ, ПРОТИПОКАЗАННЯ
Головним плюсом журавлини вважаються її бактерицидні властивості. Ягода чудово освіжає, тонізує, приводить в норму роботу травної системи. При регулярному вживанні цієї ягоди, можна забути про такі хвороби, як: гастрит зі зниженою кислотністю, запалення підшлункової залози.санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец)
Сік журавлини знімає запалення ясен. Журавлина дуже корисна при пародонтозі.
До складу ягоди входить маса вітамінів, корисних пектинових речовин, органічних кислот і натуральних цукрів. Дуже високо кількість вітаміну С - як в апельсинах, лимонах, грейпфрутах. Містяться вітаміни групи В, які сприяють нормальній роботі організму, вітаміни Е і K1. Корисні цукру, які є в ягоді, - це фруктоза і глюкоза. Також, журавлина має такі корисні речовини, як: марганець, мідь, залізо, кальцій, калій, магній, йод. У 100 грамах ягід журавлини, міститься всього 28 калорій.
Настільки багатий набір корисних властивостей, дозволив медикам назвати журавлину одними з найбільш корисних ягід для харчування людини. Вживання журавлини корисно, в якості профілактики появи капілярних «зірочок» на обличчі, ногах, руках, та інших частинах тіла. Корисна журавлина при спазмах судин і гіпертонії. Плоди, розтерті з медом, допомагають при атеросклерозі. При туберкульозі, корисно приймати ягоди журавлини, розтерті з медом і олією (краще всього лляним).
Навіть при термічній обробці журавлина не втрачає своїх корисних властивостей. Так, вживання соку допоможе затримати розвиток в організмі паличок сибірської виразки, кишкової палички, і навіть золотистого стафілокока. Важливо знати, що у складі ягоди є урсулова кислота - науково доведено, що вона за своїм складом, дуже близька до деяких гормонів людини, що дозволяє їй затримувати запалення. Ця кислота допомагає впоратися з віковою атрофією м'язів.
Пектини, які є в цій диво - ягоді, сприяють виведенню холестерину з організму, який утворює склеротичні бляшки на стінках судин і може призводити до різних гострим станам, таким як геморагічні, ішемічні інсульти, інфаркти. Але такого ефекту можна добитися, якщо вживати журавлину досить регулярно. Санаторий Весна Трускавец
Дуже корисна журавлина для жінок: всього півтори склянки соку з ягід журавлини, знижує ризик загострення такого захворювання як цистит.
ЖУРАВЛИНА ПРИ ВАГІТНОСТІ
Хороша журавлина і для вагітних: флавоноїди, що містяться в ній, допомагають поліпшити еластичність кровоносних судин, впоратися з кровоточивістю десен- вживання морсу з журавлини при вагітності зніме набряки, а продукти з журавлини допоможуть уникнути такого страшного ускладнення як затримка внутрішньоутробного розвитку плода у вагітних жінок.
Журавлина при вагітності не протипоказана, а навпаки, рекомендована, тому містить безліч корисних вітамінів, мінералів, органічних кислот, флавонідів (біологічно активні речовини) і пектинових речовин. Сік журавлини можна навіть вживати з антибіотиками - це лише посилює активність лікарських препаратів, підвищує їх ефективність у боротьбі з різними захворюваннями. Протимікробну дію речовин, що містяться в журавлині, настільки високо, що навіть в офіційній медицині, лікарі настійно рекомендують застосовувати цю ягоду - відвари, морси, і сік - при перших ознаках простудних захворювань, а також при грипі та підвищенні температури. Речовини, що містяться в журавлині, допомагають не тільки вивести небезпечні мікроби, але і попереджають каменеутворення в нирках, покращують функціонування підшлункової залози, збільшуючи продукування нею ферментів, які необхідні для перетравлення їжі. Особливо цінується журавлина при вагітності як засіб, що застосовується в комплексному лікуванні та профілактиці запальних захворювань сечовивідної системи (при циститі). Доктора рекомендують приймати журавлину під час вагітності та при набряках, і при невираженою гіпертонії. Звичайно, корисніше всього їсти журавлину в свіжому вигляді, але навіть після певної теплової обробки. Журавлину рекомендують вживати в їжу хворим гастритами, особливо якщо гастрити супроводжуються зниженням кислотності, страждаючим запальними захворюваннями підшлункової залози і колітом. Ще ягоди журавлини, покращують апетит, нормалізують роботу всієї травної системи.
ЖУРАВЛИНА РЕЦЕПТИ: МОРС, ПИРІГ
Журавлину можна використовувати і для приготування різних страв. Ось кілька надзвичайно простих і смачних рецептів.
Сік
klukva1_1Журавлину розім'яти, або подрібнити блендером, гарненько віджати (або скористатися соковижималкою). На 1 літр готового соку, потрібно покласти 200 г цукру, змішати, закип'ятити. Як закипить, відразу прибрати з вогню, остудити і розлити санаторий Карпаты в пляшки (можна навіть пластикові), гарненько закупорити і прибрати в холодильник. Зберігається такий сік досить довго.
М'ясо з журавлиною.
Взяти будь-яке м'ясо, але найкраще свинину, зробити по всій поверхні невеликі розрізи кілька сантиметрів глибиною, в них покласти кілька ягід журавлини, роздавлений часник, перець, сіль. М'ясо натерти ягодами, можна посипати травами (чебрець, розмарин), також обсипати сіллю і меленим перцем, загорнути в пакет і залишити на пару годин. Після цього розгорнути, викласти на деко або в рукав, і запекти в духовці або вугіллі на багатті. Температура повинна бути невисокою - близько 150 градусів. Готово через пару годин. Пиріг з журавлиною. 100 грам маргарину, перемішати з цукром, додати яйця, трохи сметани. Потім, 200 грам борошна, змішати з половиною чайної ложки розпушувача, додати в маргарин - яєчну суміш. Взяти роз'ємну форму, вистелити дно папером для випічки, тонким шаром викласти тісто. Зверху висипати 1,5 склянки промитої і висушеної журавлини, злегка придавити долонею. Зверху присипати такою сумішшю: півсклянки борошна і цукру змішати з 100 грамами маргарину і дрібкою ваніліну. Пиріг випікається при температурі 180 градусів близько 40 хвилин.
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ЖУРАВЛИНИ В КОСМЕТОЛОГІЇ.
Корисно використовувати журавлину і в косметичних цілях. Журавлинний сік допомагає освітлити шкіру, роблячи менш помітними пігментні плями. Найкраще, використовувати цю ягоду при жирній шкірі обличчя. Рецепт маски дуже простий. Потрібно змочити шматочок тканини в соку, накласти на шкіру обличчя і шиї, почекати 15 хвилин, потім змити не гарячою водою. Якщо проробляти цю процедуру хоча б два рази на тиждень протягом місяця, можна буде помітити покращення: пори звузяться, шкіра стане більш м'якою, зникнуть прищі і запалення.
Журавлинний сік, можна також втирати в нігтьові пластини - просто роздушіть пальцями кілька ягід, і почекайте хвилин 20. Два рази на тижні такого «лікування» для нігтів - і вони стануть міцнішими, набудуть більш здоровий колір. Корисні властивості журавлини, так само застосовують як маски для волосся. Вона сприятливо впливає на шкіру голови, живлячи її своїми вітамінами. Зменшує кількість лупи і лущення. Рецепт такий маски: Необхідно змішати 20 грам журавлинного соку з однією столовою ложкою олії із зародків пшениці. Потім, додати так само оливкова олія така ж кількість, один жовток і кілька крапель олії ладану. Потім, дану суміш добре перемішуємо і маска готова. Наносимо таку маску на волосся і на шкіру, для харчування цибулин волосся. Тримати маску необхідно до півтори години, потім ретельно змиваємо з використанням звичних шампунів, бальзамів - кондиціонерів. Зберігати журавлину в прохолодному, темному, добре провітрюваному місці, можна кілька місяців.санаторий Карпаты Найкраще - в дерев'яному ящику, але можна і в тонкому поліетиленовому мішку. Але ідеальним варіантом, буде занурити ягоди в прохолодну прокипяченную воду, можна додати в неї трохи цукру. Так журавлина буде свіжою і смачною всю зиму.

Кропива для волосся, настій, маски, ополіскувачі для волосся



Кропива дводомна - бур'ян з обпікаючими листям, росте чи не під кожним парканом. Однак це не применшує його достоїнств як лікарської рослини. У давнину жінки на Русі за допомогою віників з кропиви захищали свої домівки від злих духів і поганого ока. Лікарі широко використовували кропиву від величезної кількості хвороб: від кровотеч, хвороб серця і нирок, статевих інфекцій. І досі кропива перебуває у фаворі як у народних цілителів, так і сучасних лікарів. Кропива знаходить застосування і в косметології, Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец причому промислова косметологія використовує відкриття наших прабабусь, давно зрозуміли, що в кропиві таяться незліченні багатства для краси волосся.
СКЛАД КРОПИВИ
кропива для волоссяІнтуїтивне і перевірене знання наших попередниць сьогодні базується на наукових даних. Кропива дводомна дійсно по праву претендує на звання одного з найбільш корисних і дієвих лікарських засобів. У її складі виявлено вітаміни групи В, К і Е, каротин і каротиноїди, аскорбінова кислота, вітамін А. Є в значних кількостях залізо, калій і кальцій, барій, марганець, мідь, молібден і алюміній. Кропива містить органічні кислоти, такі як мурашина і лимонна, а також хлорофіл, флавоноїди, фітонциди і дубильні речовини. Весь цей комплекс можна і потрібно пустити на користь своїй красі.
ЗАСТОСУВАННЯ КРОПИВИ ДЛЯ ВОЛОССЯ
Кропива для слабкого волосся
Напевно, немає жодної жінки, яка хоча б раз у житті не скаржилася на випадання волосся. Негативний вплив фарбувальних засобів і косметики для укладання, використання фена, погана екологія та й внутрішні проблеми зі здоров'ям послаблюють волосся, і ми непомітно починаємо їх втрачати. Кропива здатна відновити колишню фортецю волосся, якщо приготувати з неї доглядає засіб.
Найпростіше такий засіб - настій з кропиви. Класичний рецепт: дві столові ложки подрібненої кропиви (можна брати як сушену, так і свіжу), залити склянкою окропу і дати настоятися протягом 20 хвилин, процідити. Цей настій можна використовувати як лосьйону перед миттям голови (втерти в коріння за півгодини до миття, потім вимити голову, як звичайно), або як засіб для ополіскування після миття. Регулярне застосування такого засобу зміцнить волосяні цибулини, волосся буде менше випадати.
Ще один рецепт ополіскувача для волосся на основі кропиви. Краще брати свіжу кропиву. Три столові ложки подрібненого листя кропиви залити половиною літра окропу, проварити на слабкому вогні протягом 15 хвилин, остудити. У проціджений відвар санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) кропиви додати половину склянки яблучного оцту. Цим ополіскувачем користуватися кожен раз після миття волосся. Такий відвар дуже корисний для стимулювання зростання жирного волосся, якщо втирати його в коріння волосся за півгодини до миття, а потім вимите волосся споліскувати. Кропива благотворно впливає на волосяні цибулини, а оцет знімає надлишки жиру.
Кропива для жирного волосся
Можна приготувати спеціальну маску для зниження жирності волосся. Подрібнити у блендері або дрібно порізати ножем півсклянки свіжого листя кропиви. Додати чайну ложку морської солі, ретельно перемішати. Маску нанести на корені волосся, акуратно масажуючи голову. Волосся укутати, а через 20 хвилин змити. Ефект у цієї маски багаторазовий. По-перше, сік подрібненої кропиви благотворно впливає на волосяні цибулини, зміцнює їх і стимулює ріст волосся. По-друге, морська сіль знімає надлишки жиру з шкіри голови. А масаж покращує кровообіг, що, в свою чергу, позитивно впливає на харчування волосяних цибулин і нормалізацію роботи сальних залоз.
Кропива проти лупи
Лупа може бути викликана різними причинами і, залежно від них, вибираються методи боротьби. Однак незалежно від цих причин, засоби на основі кропиви може стати ефективним для позбавлення від проблеми. Можна приготувати спеціальний відвар із суміші трав. Змішати в рівних пропорціях листя кропиви, мати-й-мачухи, кореня лепехи. Шість столових ложок суміші залити літром окропу, потомить на малому вогні десять хвилин. Потім посуд потрібно укутати і дати постояти ще протягом години. Відвар потрібно остудити і процідити. Цим відваром потрібно мити голову через день. Звичайно через два тижні регулярного застосування проявляється терапевтичний ефект: лупа зникає, а волосся стає більш міцними.
Маски для волосся з кропиви
Навіть якщо немає видимих причин турбуватися за красу свого волосся, прості і доступні маски з кропиви, приготовані в домашніх умовах, допоможуть підтримувати красу волосся в первозданному вигляді. Кропив'яний сік. Сік кропиви можна «добути» простим способом: прокрутити на м'ясорубці листя і стебла свіжої кропиви (можна подрібнити у блендері), потім віджати отриману «кашку». Зрозуміло, листя і стебла кропиви попередньо Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец потрібно промити. Сік кропиви втирають в шкіру голови, потім загортають і змивають через півтора-дві години. Ефект буде помітний після першого застосування - волосся буде менше випадати! Кропив'яним соком «поїти» коріння волосся потрібно як мінімум раз на тиждень, тоді ефект буде постійним - блискучі, густі, здорове волосся без ознак лупи.

Кропива корисні властивості, відвар кропиви застосування

Кропива корисні властивості, відвар кропиви застосування. Кропива робить позитивний вплив на організм людини, оскільки володіє обширними лікувальними і цілющими властивостями. Ще в давні часи було відомо, що її можна використовувати, як сечогінний, ранозагоювальну, проносне, загальнозміцнюючий, протисудомну, відхаркувальний і вітамінний засіб.

У народній медицині корисні властивості застосовують для лікування різноманітні хвороб, при геморої, кровотечі, жовчнокам'яної, сечокам'яної хвороби, хворобах жовчних шляхів, санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) задуха, захворюваннях серця, набряках, запорах, бронхіальній астмі, алергіях, туберкульозі бронхітах.
Кропива корисні властивості, відвар кропиви застосування.Застосовують кропиву зовнішньо при кровотечах, відкритих ранах, різноманітних шкірних захворюваннях, а також як зміцнювальний засіб і прискорення росту волосся.Застосовують кропиву зовнішньо при кровотечах,
Кропива є цінним полівітамінним рослиною. У ній міститься удвічі більше аскорбінової кислоти, ніж у лимоні і чорній смородині, а за змістом каротину може змагатися з морквою, ягодами обліпихи і щавлем. Забезпечити себе добовою нормою вітаміну А можна лише 20 листками кропиви. Також кропива містить і інші вітаміни: Е, К, І, а також мікроелементи - магній, залізо, кальцій, мідь та ін. До складу листя кропиви входять дубильні речовини, флаваноіди, фітоніціди, таніни, хлорофіл, органічні кислоти, глікозиди. Саме таким великим набором біологічно активних елементів можна пояснити корисні властивості кропиви. Вона надає лікувально-профілактичну і зміцнювальний вплив на організм.
Завдяки входять до складу кропиви органічних кислот і кремнію, кропива надає зміцнювальний вплив на організм - підвищує його опірність до токсинів, бактерій, впливу радіації, сприяє зміцненню імунітету, захищає організм від кисневої недостатності. Також одним з корисних властивостей кропиви є те, що вона надає стимулюючу дію на білковий і вуглеводний обмін, з цієї причини її часто радять використовувати при лікуванні хронічних захворювань, коли організм ослаблений і не здатний до опору хвороби.
активних елементів можна пояснити корисні властивості кропиви.
Вхідний до складу кропиви вітамін К, має протизапальну властивість, а також покращує згортання крові, що дає можливість дозволяє кропиву, як ранозагоювальний засіб, а також при внутрішньому (маточному, нирковому, легеневій, кишковому) кровотечі.
До складу листя кропиви входить хлорофіл, який має тонізуючу і стимулюючу дію на організм - сприяє підвищенню тонусу матки, кишечника, дихального центру, серцево-судинної системи, покращує обмін речовин, стимулює епітелізацію і грануляцію уражених тканин, що сприяють ранозагоювальну властивостями кропиви.
Секретин, що входить до складу кропиви, сприяє нормалізації обміну речовин, стимуляції утворення інсуліну, знижує цукор у крові, що актуально для людей, які страждають на цукровий діабет. Завдяки таким корисним властивостям кропиви, як сечогінний і жовчогінний  Санаторий Весна Трускавец, її застосовують при захворюваннях нирок, печінки, жовчного міхура.
Настої і відвари, приготовлені і застосування з листя кропивиНАСТОЇ І ВІДВАРИ, ПРИГОТОВЛЕНІ І ЗАСТОСУВАННЯ З ЛИСТЯ КРОПИВИ
Компреси і промивання
Склянкою окропу заливається дві великі ложки рослини, і залишають настоюватися протягом 25 хвилин, після чого відвар проціджують. У період рубцювання рекомендується робити промивання Свищева ходів соком з листя кропиви.
Приготування мазі з кропиви для уражених ділянок шкіри
Приготування мазі здійснюють з вазеліну, трави однорічного перці, листя кропиви, попередньо висушених і подрібнених в порошкоподібну суміш. Отриману мазь рекомендується використовувати двічі на день.
ПРИГОТУВАННЯ ВІДВАРУ З КРОПИВИ, ЯКИЙ ПЕРЕШКОДЖАЄ ПОЯВІ ЛУПИ І ВИПАДАННЯ ВОЛОССЯ
Склад: - листя кропиви - 20 грам- - кореневища аїру і листя мати-й-мачухи по 30 грам.
Всі складові змішуємо, відміряє 6 великих ложок і кип'ятимо їх в літрі води 10 хвилин. Далі отриману рідину тепло вкутуємо і залишаємо на годину, після чого охолоджуємо, проціджуємо. Готовим відваром рекомендується тричі на тиждень мити голову.
Приготування кропиви для лікування хронічного кашлю № 1 Коріння кропиви подрібнюємо і ретельно проварюємо в цукровому сиропі. Отриману суміш приймають кілька разів в день по великій ложці.
Приготування відвару кропиви для лікування хронічного кашлю № 2
Заливаємо парою склянок окропу щіпку квіток кропиви, ретельно вкутуємо і залишаємо настоюватися протягом години. Потім відвар проціджують і п'ємо протягом дня, як чай.
Приготування відвару з кропиви при посиленому салоотделении
Залийте велику ложку листя кропиви склянкою гарячої води, залиште на півтори години, щоб склад настоявся, а потім процідіть через сито або марлю. Необхідно втирати дану настойку в шкіру голови один раз на тиждень тривалий час. Вона також допомагає при лупи, підсушування волоссі, а також якщо випадає волосся після миття.
Приготування кропиви, як вітамінний засіб
Заливаємо склянкою окропу пару великих ложок трави або листя кропиви, наполягаємо близько 15 хвилин, після чого проціджуємо. Засіб приймати Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец тричі на день по одному - дві склянки до їди.
Приготування кропиви при ослабленій згортання крові
Пару великих ложок листя заливаємо склянкою окропу і кип'ятимо 10 хвилин на повільному вогні, після чого охолоджуємо і проціджуємо. Відвар приймається 4-5 разів протягом дня по столовій ложці.
Приготування кропиви при кровотечах №1
Велика ложка листя заливаємо склянкою окропу і кип'ятимо 10 хвилин на повільному вогні, після чого охолоджуємо і проціджуємо. Відвар приймається 4-5 разів протягом дня по столовій ложці.
Приготування кропиви при кровотечах №2
Пару великих ложок листя заливаємо парою склянок окропу і залишаємо настоюватися протягом години, після чого проціджуємо. Відвар приймається двічі на день по півсклянки.
Приготування настою для зміцнення волосся і прискорення їхнього росту Подрібнене листя кропиви (100 г) заливаємо столовим оцтом (0,5 л) і водою (0,5 л), потім варимо протягом півгодини, проціджуємо і охолоджуємо. Отриманим відваром моєму волосся, а також рекомендується втирати його в коріння волосся.
Приготування відвару з кропиви для зміцнення волосся і прискорення їхнього росту по Болгарському рецептом До подрібненим листям кропиви (100 г) додаємо 0,5 л води і 0,5 л ст.уксуса і варимо протягом півгодини. Коли отриманий відвар охолоне - віджимаємо. Відваром кропиви рекомендується мити голову перед сном без використання мила.
Приготування оваріо з кропиви для полоскання рота
Листя кропиви (10 г) заварити 100 мл окропу і залишити настоюватися 10 хвилин. Потім відвар проціджують, остуджують і можна полоскати рот.
Приготування відвару при м'язовому, суглобовому ревматизмі, подагрі
Склянкою окропу залити сухе листя кропиви (велику ложку) і настоятьчас, після чого процідити. Готовий відвар приймати по великій ложці тричі на день за півгодини до їди.
Використання кропиви, як знеболюючий засіб
Змішуємо в рівних пропорціях листя кропиви і кору крушини. Далі 8 грам отриманої суміші заливаємо літром окропу, нагріваємо на повільному вогні 10 хвилин, далі вкутуємо і наполягаємо півгодини в теплому місці. Готовий розчин проціджують і приймаємо чотири рази на день по склянці.
Застосування кропиви при гострому гастриті № 1
Змішуємо в рівних пропорціях лист кропиви, подорожника, квітки аптечної ромашки і траву звіробою. Потім 4 великі ложки отриманої маси заливаємо літром окропу і наполягаємо пару годин. Відвар пити тиждень по склянці - півтора літра в день.
Застосування кропиви при гострому гастриті № 2
У рівних пропорціях змішуємо траву звіробій, лист кропиви, лист м'яти перцевої, траву споришу. 4 великі ложки готової суміші заливаємо літром окропу і залишаємо настоюватися на пару годин. Пити протягом 10 днів по 200 мл - півтора літра в день.
Приготування кропиви при запорах
Склад:
Листя кропиви і квітки деревію по 1 частини-
Кора крушина - 3 частини.
Компоненти змішуємо, після чого велику ложку суміші заливаємо склянкою окропу і кип'ятимо хвилину, після чого залишаємо настоюватися на півгодини, і проціджуємо. Готовий розчин рекомендується пити на ніч півсклянки - склянка Загальний курс лікування становить пару тижнів.
Приготування кропиви при геморої
Склад:
Листя кропиви - частина-
По 2 частини кори крушини і трави материнки.
Компоненти змішуємо, після чого велику ложку суміші заливаємо півтора склянками гарячої води і кип'ятимо 5 хвилин. Потім відвар наполягаємо 4:00. Готовий розчин пити тричі на день за 15 хвилин до їжі по півсклянки.
Застосування кропиви для поліпшення стану організму
Завдяки даному відвару людина стає здоровим, бадьорим, поліпшується робота серця, склад крові, проходить склероз. Для приготування цієї диво-розчину необхідно листя травневої кропиви (200 г) залити горілкою (0,5 л) або спить (50-60%). Потім горло пляшки зав'язується марлею і на добу залишають на вікні. Через добу пляшку відправляють в шафу і санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) зберігають у темряві 8 діб. Готовий розчин проціджують, віджимають. Засіб приймати натщесерце по маленькій ложці за півгодини до їжі, плюс маленьку ложку перед сном.
Застосування кропиви при рясних менструаціях і кровотечах
Сік зі свіжого листя кропиви приймається за 20 хвилин до їжі всередину тричі на день по маленькій ложці в чверті склянки. Рідкий екстракт кропиви (купується в аптеці) приймається по 30-40 крапель за півгодини до їжі в чверті склянки води, його використовують при профілактиці маткових кровотеч.
Застосування кропиви при ерозії шийки матки
Тампон необхідно змочити в соку, отриманому зі свіжого листя кропиви, або кашкоподібного масу з листя кропиви розмістити на тампон, після чого ввести його в піхву.
Приготування відвару з кропиви, що сприяє підвищенню лактації № 1
Необхідно взяти в рівних пропорціях листя кропиви, трави буркуну, плоди кропу, плоди анісу. Потім пару великих ложок приготовленої суміші заливається парою склянок води, доводиться до кипіння, після чого остуджують, проціджують. Готовий відвар рекомендується пити двічі на день через годину після їжі по півсклянки.
Приготування відвару з кропиви, що сприяє підвищенню лактації № 2
Слід взяти листя кропиви і корінь кульбаби в пропорції 2 до 1. отриману суміш заварити половиною літра окропу, залишити настоюватися пару годин. Готовий відвар рекомендується випити протягом дня.
Приготування відвару з кропиви, що сприяє підвищенню лактації № 3
Слід взяти 2 частини листя кропиви і по 1 частини насіння анісу і кропу.  Санаторий Весна Трускавец Потім пару великих ложок приготовленої суміші заварюється половиною літра окропу, залишаємо настоюватися на пару годин. Готовий відвар рекомендується випити протягом дня.

Рейтинг корисних звичок для бадьорості і здоров'я


Рейтинг корисних звичок для бадьорості і здоров'я


Рейтинг корисних звичок для бадьорості і здоров'я. На жаль, сучасна людина вже практично загубив поняття про те, що таке корисна звичка. А адже саме корисні звички допоможуть зберегти здоров'я, молодість,  Санаторий Весна Трускавец працездатність. Давайте розглянемо 5 звичок, яким ви можете почати слідувати вже сьогодні, завдяки чому станемо здоровішими і значно бадьоріше. 1. Найголовніше - робити зарядку вранці. Нехай це будуть нескладні вправи, спрямовані на основні групи м'язів під енергійну музику - така фізичне навантаження теж дає ефект. Ранкова прогулянка (нехай навіть не пробіжка) на свіжому повітрі додасть вам бадьорості на цілий день. Звичайно ж, в перший час зарядка буде для вас тягарем. Але вже через два тижні це увійде вам у звичку, і ви зрозумієте, що більше не зможете жити без зарядки, адже це джерело енергії. 2. Їжте стільки, скільки вам хочеться, але, ні в якому разі не переїдайте. Ця звичка дозволить вам не тільки зберегти здоров'я, але ще й навчитися, не тільки слухати, а й чути свій організм. До того ж, ви зможете підтримувати вагу, а це продовжить вам життя! 3. Якщо ви відмовитеся від ліфта і будете ходити по сходах - отримаєте заняття з степ-аеробіки абсолютно безкоштовно. Шукати тренажери у себе під рукою, відмовляючись від благ цивілізації - ось наш третій пункт. Купуйте спеціальну поличку для телефону, і замість того, щоб носити його з собою по квартирі - зайвий раз підійдіть до полички. А якщо хочете перемкнути канал, не використовуйте пульт, а підійдіть до телевізора і зробіть це таким чином. 4. Тримати спину рівно, часом, дуже складно, але саме ця звичка допоможе вам позбавитися від проблем з хребтом надалі. санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) До того ж, людина з правильною поставою виглядає значно стрункішою і красивіше, ніж пригорблений чоловік. Зберігайте поставу навіть під час сну. Найкраще - спати без подушки і на пружною поверхні. Повірте, це дуже важливо. 5. Остання, але й не менш важлива звичка - посміхатися. Тільки це має бути не награна посмішка, а посмішка, яка йде від серця, від душі. Хоча ви знаєте, вчені прийшли до висновку, що навіть примушена посмішка піднімає людині настрій, але повірте, щира посмішка здатна на більше! Удачі!

Види морепродуктів і користь


moreprodukti_1

Як уже не раз згадувалося раніше, в морських глибинах мешкає безліч видів морської фауни, які успішно використовуються людиною в їжу. Думаю, не варто перераховувати їх усіх, це займе багато часу, та й чи варто загострювати увагу на цьому? Ми поговоримо про більш популярних видах морепродуктів, які використовуються в приготуванні різних страв, як у повсякденному житті, так і напередодні свят. Мідії - це 2-х стулчасті молюски, які проживають в тропічних і помірних водах океану. З незапам'ятних часів мідії вважалися дієтичним продуктом. У їжу Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец вживаються у вареному, свіжому, консервованому і копченому вигляді. Калорійність м'яса мідії становить 98кКал на 100гр продукту. Містить жири (2,5%) і білки (11%). Устриці вважаються самим делікатесним продуктом, з тонким і своєрідним смаком. Якісні устриці мають ніжно зеленуватий колір або жовтуватий. По запаху устриці схожі на ранні парникові огірки. Чорноморські устриці багаті на білки (10%), жири (1,6%), глікогени (1,3%), розчинні азотисті кислоти (28%). Лікарі дієтологи рекомендують вживати бульйони, після того, як там варилися устриці. Краби є джерелом дієтичного м'яса. У продаж надходить у вигляді консервів і як напівфабрикат. У м'ясі краба містяться вітаміни групи Е і В_12. Є джерелом йоду, цинку, білка і мінеральних елементів, містить лецитин і фосфор. Морський гребінець. Є дієтичним низькокалорійним, нежирним морепродуктів. М'ясо гребінців містить велику кількість білка, амінокислоти і мінеральні речовини, такі як, фосфор, йод, залізо, магній, марганець, мідь, кобальт, цинк та ін. Крім відмінних смакових якостей, м'ясо гребінців є і ще й лікувальним продуктом. За рахунок високого вмісту вітаміну В_12, йде благотворний вплив на нервову систему. Сприяє виведенню холестерину з крові. У кулінарії рекомендується для приготування супів з морепродуктів, других страв, суші і піци. Креветки. М'ясо креветки цінується за високу харчову цінність. Міститься достатня кількість білків і мінеральних солей. За смаком креветки нагадують смак м'яса раків і крабів. На прилавки наших магазинів креветки поступаю в замороженому вигляді або у вигляді консервів. Для попередньої обробки використовуються заморожені креветки, в консервах креветки не проходять попередню обробку.
moreprodukti_2
 М'ясо креветок світло-рожевого кольору і має пружну текстуру. У м'ясі креветок міститься достатня кількість жиророзчинних вітамінів А, Е, D, а також вітамінів групи В_12. Вміст білків в м'ясі 20,6гр, а жирів 1,7гр. Калорійність 98 ккал. У кулінарії креветки знайшли широке застосування. Якщо є відмінний рецепт, але в списку інгредієнтів записані раки або краби, а їх немає в наявності, можна сміливо замінити м'ясом креветок. Використовуються креветки для приготування різних салатів, других страв. Креветки в компанії овочів добре виглядають, якщо подавати на гарнір. Кальмари. М'ясо кальмара вже давно визнано морським делікатесом. У анаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) продажу можна знайти або м'ясо кальмара, або його самого в заморожуванні. М'ясо кальмара не тільки приємно на смак, але і володіє поживну цінність і цілющими властивостями. За такі цінні властивості кальмарів прозвали «морським женьшенем». У м'ясі кальмара міститься білок, за своїм складом він схожий на білок людини, тому дуже легко засвоюється. moreprodukti_2Цінність м'яса кальмара полягає в його білкової цінності, малої калорійності і біологічно активних речовинах. М'ясо кальмарів за вмістом білків, вітамінів В_6 і РР, фосфору, міді, заліза та йоду складе переважаючу конкуренцію коров'ячому молоку, деяким видам риб і м'ясу свійських тварин. За рахунок великого вмісту амінокислот у м'ясі та екстрактивних речовин, при регулярному вживанні в їжу можна нормалізувати виділення травних соків. У кулінарії м'ясо кальмарів використовується в приготуваннях різних салатів, других страв і супів з морепродуктів. Бура водорость або морська капуста. Вперше про морській капусті (ламінарії) привселюдно заявили ще стародавні китайці.  Санаторий Весна Трускавец
Наприклад, в Японії морська капуста використовується для приготування більше 300 страв. Низка європейських країн також проявили належний інтерес до цієї водорості і її унікальним властивостям. Морська капуста є найбагатшим джерелом вітамінів, амінокислот і мікроелементів. Лікарі зі всього світу рекомендують регулярно вживати в їжу морську капусту при гіпертонічній хворобі, ішемії, атеросклерозі, запорах. Дієтологи рекомендують її застосовувати при розвантажувальних дієтах для зниження ваги, для очищення організму від шлаків. Дослідження показали, що ламінарія допомагає в боротьбі з онкологією. Робить позитивний вплив на репродуктивну функцію, як у жінок, так і у чоловіків. На відміну від звичайної капусти, в морській капусті вміст фосфору перевищується в 2 рази, а магнію в 11раз, залізо в 16раз, а натрій перевищує в 40раз !!! Морська капуста за вмістом вітамінів випереджає деякі овочі і фрукти. У продаж морська капуста надходить у сухому вигляді і вже готова. Не варто бентежитися, якщо на полицях магазину побачите суху або в брикетах морську капусту. Вона нітрохи не гірше готовою. При сушінні морська капуста втрачає тільки вологу, а всі вітаміни та мікроелементи, що містяться в ній, зберігаються повністю. Ось на що варто звернути увагу при купівлі морської капусти так це на термін придатності. Але все ж зверніть увагу на наступні пункти. t * не вище 18 * С - 30суток (не більш). t * -4-12 * С - 10суток. t * 0-4 * С 72 години (максимум). t * 0 +4 - 48часов (не більше). Про стан морської капусти можна судити, якщо купувати в прозорих герметичних упаковках, де можна бачити її стан.

Заряд ранкової бадьорості: як отримати?


Заряд ранкової бадьорості: як отримати? Напевно багато хто з нас далеко не ранні пташки. І дійсно, змусити себе прокидатися рано вранці дуже складно. 
Заряд ранкової бадьорості: як отримати?
Але якщо вирішили ще трохи відпочити і раптом розумієте, що не встигаєте зробити заплановане на день, вам знадобиться хороший заряд бадьорості. Але як його отримати в таке сонне ранок? Досить слідувати декільком радам. 1. Відразу ж після пробудження, обов'язково вмивайтеся. Нехай будильник стане для вас сигналом того, що треба йти у ванну кімнату. Вмиватися найкраще холодною водою. Після цього ви отримаєте відчуття свіжості, яке, в свою чергу, буде сигналом для пробудження організму. Коли ви вмиваєтеся вранці, таке відчуття, що поки ви лежали в ліжку, на вас вихлюпнули відро води. санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) Різниця невелика - лише прибирати менше. 2. Якщо у вас є кавоварка, в якій є функція програмування, запрограмуйте кавоварку на певну ранок, коли хочете прокинутися. Багатьох аромат свіжоприготованого кави бадьорить. Але пам'ятайте, що до себе потрібно бути не надто строгим - час пробудження повинно бути дійсно таким, яким його хочуть бачити обставини і ваш організм. 3. Кладіть будильник подалі. Багато людей ставлять будильник на тумбочку біля ліжка чи навіть сплять з ним, а це означає, що для того, щоб вимкнути будильник їм потрібно зробити легкий рух руки. Якщо ви хочете моментально встати, помістіть будильник на іншому кінці кімнати. А найкраще, залиште його на ніч у ванній, попередньо відкривши двері. Таким чином, Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец ви отримаєте тонкий натяк на те, що не завадило б вмитися! 4. Якщо погода вам дозволяє, вийдіть на вулицю з чашкою кави. Це дає вам можливість заспокоїтися, насититися свіжим повітрям. До речі, вчені говорять, що вранці повітря набагато чистіше - користуйтеся цим!

вторник, 27 октября 2015 г.

Ожиріння


Хронічне рецидивуюче захворювання, яке проявляється надлишковим накопиченням жирової тканини і є наслідком дисбалансу споживання і витрат енергії в осіб зі спадкоємною схильністю або за її відсутності. Найчастіше ожиріння трапляється у мешканців міст, особливо в дівчаток у віці 11-13 років. Етіологія Ожиріння може бути первинним (самостійним захворюванням) та вторинним (симптом основного захворювання). Причина його – абсолютне або санаторий Алмаз відносне надлишкове харчування. Розвитку ожиріння сприяють багато факторів. Ожиріння часто зумовлене збільшенням кількості або розмірів адипоцитів. Це відбувається при надмірному надходженні поживних речовин у внутрішньоутробний період та протягом першого року життя. В інші вікові періоди цей фактор має менше значення. Первинне ожиріння розвивається на фоні спадкової схильності. Можливо, це пов’язано з порушенням функції вентромедіального відділу гіпофізу, що в нормі гальмує активність вентролатеральних ядер, котрі є центром регуляції апетиту. Тому ожиріння може розвиватися після пологової травми та інфекційних захворювань. Фактори, які сприяють реалізації спадкової схильності I. Надмірний апетит, зумовлений: а) звичкою; б) психогенними факторами; в) розладами гіпоталамічних структур; г) порушенням вуглеводного обміну. II. Зниження витрати енергії у зв’язку з: а) малорухливим способом життя; б) конституціональними загальними низькими витратами енергії; в) тривалим ліжковим режимом під час хвороби; г) ураженням м’язів (поліомієліт) тощо. III. Порушення жирового обміну: а) зниження синтезу білків і підвищення утворення та відкладання жиру, утворення глюкози, а потім і жиру з білків; б) порушення утилізації жиру; в) підвищене накопичення жиру в тканинах. Вторинне ожиріння (гіпоталамічне, церебральне) розвивається після інфекції, інтоксикації, черепно-мозкової травми, млявих септичних процесів, енцефаліту, органічного ураження ЦНС (аденома гіпофізу, краніофарингіома,санаторий Карпаты  крововилив, кіста, гліома). Патогенез При ожирінні в організмі спостерігаються такі зміни: 1) посилення ліпогенезу та збільшення розмірів адипоцитів внаслідок переїдання; 2) підвищення метаболічної активності адипоцитів; 3) збільшення концентрації НЕЖК у крові; 4) споживання м’язами, здебільшого ПНЖК, в умовах конкуренції НЕЖК та глюкози (цикл Рандле); 5) підвищення рівня глюкози в крові; 6) посилення секреції інсуліну та збільшення його концентрації в крові; 7) підвищення апетиту. Останній фактор призводить до переїдання та замкнення «порочного кола». Звідси при ожирінні у дітей завжди відзначається зміна вуглеводної толерантності, підвищення рівня антагоністів інсуліну в крові, постійне перевантаження інсулярного апарату. Подібні зміни спостерігаються також у разі вторинного ожиріння. Основним проявом порушення обміну речовин при ожирінні є недостатня утилізація глюкози м’язами. Жирова тканина захоплює більшу кількість глюкози й перетворює її на резервні ліпіди. Чим більше жирової тканини, тим менше глюкози надходить у м’язи. У разі розвитку ожиріння збільшується не тільки об’єм жирових тканин, але й кількість їх. При ожирінні загальна кількість жиру може досягати 40-50% маси тіла. Лабільність регуляторної системи у дітей, надмірне споживання вуглеводів і жирів призводить до перенаповнення депо глікогену, переключення вуглеводного обміну на утворення жиру та його регуляцію. Харчова глюкоза перетворюється на жир під дією інсуліну. Спочатку гіперінсулінізм має функціональний характер, потім розвиваються тяжчі порушення вуглеводного обміну. При ожирінні чутливість тканин до інсуліну знижується рідко; у половини пацієнтів порушується толерантність до глюкози. Гіперсекреція інсуліну сприяє підвищенню апетиту і відкладанню жиру. Надмірне харчування. Рідкі прийоми їжі призводять до підвищення інтенсивності ліпідного обміну (схильність до кетоацидозу, зміна співвідношення фракцій ліпопротеїдів тощо). Кетогенез знижений, розвивається метаболічний ацидоз і гіперліпідемія. Пригнічення ліполізу в жировій тканині проявляється підвищенням рівня неестерифікованих жирних кислот (НЕЖК) у крові, що порушує утилізацію глюкози й сприяє розвитку інсулінової недостатності. У препубертатний та пубертатний періоди часто спостерігається підвищення продукції АКТГ гіпофізом і, відповідно, гіперфункція надниркових залоз, а це може спричинити посилення неоглюкогенезу та активації контрінсулярних факторів. У міру прогресування захворювання включаються гіпоталамічні механізми його патогенезу. Первинною ланкою патогенезу гіпоталамічного та церебрального ожиріння є ураження гіпоталамічних центрів регуляції – підвищення тонусу переднього відділу гіпоталамусу, гіпофункція задніх ядерних груп. Клиническая картина Клінічні прояви захворювання залежать від ступеня ожиріння. Визначають 4 ступені: I – надлишкова маса тіла становить 15-25% від норми; II – 26-50%; III – 51-100%; IV – 100% і більше. Товщина санаторий Карпаты шкірної складки при ожирінні I ступеня збільшується у 2 рази, II – у 2,5 рази, III – у 2,9 рази, порівняно з нормою. Для первинного ожиріння характерне рівномірне відкладання жиру, що зазвичай відзначається в ранньому віці. На початкових стадіях захворювання надлишок маси тіла помірний, хворі не мають істотних скарг. Проте відносно швидке прогресування ожиріння веде до погіршення самопочуття, підвищеної втомлюваності, головного болю, транзиторного підвищення АТ, спраги. З’являються шкірні зміни (фолікуліт, мармуровість, гіперпігментація), задишка, тахікардія, біль у ділянці серця, у правому підребер’ї. Статевий розвиток у дівчат з надлишковою масою тіла відбувається раніше. Кістковий вік у них зазвичай значно випереджає паспортний. У дітей з аліментарно-конституціональним ожирінням збільшується екскреція з сечею 17-ОКС, 17-ДОКС та їх метаболітів, а у тих, у кого прогресування ожиріння тривале, більша активність надниркових залоз спостерігається у другій половині доби. Підвищення синтезу андрогенів прискорює дозрівання гіпоталамусу, чим і пояснюється більш ранній статевий розвиток у дітей з ожирінням. У дівчаток, які страждають на ожиріння, збільшується продукція андрогенів наднирковими залозами, у жировій тканині прискорюються процеси перетворення естрогенів на андрогени, що часто призводить до розвитку гірсутизму. Надлишкова маса тіла в препубертатний та пубертатний періоди може стати причиною розвитку гіпоталамічного синдрому. Він виникає у 65% хлопчиків і 90% дівчаток з ожирінням ІІ-ІІІ ступеня. У таких хворих швидко збільшується маса тіла, з’являються численні рожеві стрії, гіперпігментація шкірних складок, вегетативні порушення, розсіяна неврологічна симптоматика, підвищена втомлюваність. Періодично підвищується АТ. Жир відкладається в ділянці стегон, живота, грудей. Саме на цих ділянках тіла виникають яскраві червоні стрії. Оскільки процес охоплює також інші ендокринні залози, у хворих часто спостерігаються ознаки цукрового діабету, гіпотиреозу, порушення росту та функції статевих і надниркових залоз. При церебральному ожирінні, що виникає внаслідок органічного ураження ділянок головного мозку, відповідальних за регуляцію жирового обміну, жирові відкладання локалізуються на плечах, животі, стегнах, грудях. Діти відстають у психічному та статевому розвиткові, відзначається підвищена втомлювасть, задишка, млявість, поліфагія, гіпертермія. Вміст гонадотропних гормонів та екскреція 17-КС із сечею знижені. Ендокринне ожиріння зазвичай виникає як наслідок патології надниркових залоз, гіпогеніталізму та гіпотиреозу. Вторинні форми ожиріння у дітей (із встановленим генетичним дефектом) відрізняються різноманітністю нозологічних форм (їх понад 50) та клінічних проявів. Синдром Лоренса-Муна-Барде-Бідля (Laurence­Moon­Bardet­Biedl) характеризується рівномірним ожирінням, відставанням у розумовому розвиткові, полі- та синдактилією, колобомою райдужки, вродженою аномалією скелета (при високому або карликовому зрості) в поєднанні із синдромом Панса. Синдром Прадера-Віллі (Prader­Willi) успадковується за рецесивним типом, патогенез його до кінця не вивчений. Спостерігається ожиріння тулуба (при цьому верхні й нижні кінцівки короткі), Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец низький зріст, олігофренія, гіпогонадизм, виражений гіпотонус м’язів. Діагностують цей синдром у грудному віці. Синдром Нонне-Мілроя-Межа (Nonne­Milroy­Meige) проявляється в грудному віці порушенням росту, ожирінням, олігофренією, набряком нижніх кінцівок, фіброзним переродженням клітковини. Синдром Альстрема-Хальгрена (Ahlstrom­Hallgren) розвивається в ранньому віці та проявляється ожирінням, підвищеною чутливістю до світла, ністагмом, розбіжною косоокістю, прогресуючим погіршенням жиру внаслідок дегенерації сітківки, ризик до виникнення цукрового діабету. Синдром Мартiна-Олбрайта (Martin­Albright), поряд із ожирінням, має такі прояви: карликовий зріст, олігофренія, маленькі кінцівки з укороченими III, IV і V п’ястковими кістками, гіпоплазія емалі зубів. Тетанія пов’язана з гіпокальціємією на фоні гіперфосфатемії та негативної проби Елесворта-Говарда (фосфатурії після навантаження паратгормоном немає). Глікогенози I типу супроводжуються ожирінням і вираженою гепатоспленомегалією, що полегшує діагностику. Синдром Бер’єсона-Фoрсмана-Лeманна (Borjesson­Forssman­Lehman) спостерігається у хлопчиків і характеризується санаторий Алмаз ожирінням тулуба, ідіотією, карликовим зростом, X-подібним викривленням ніг, періодичними нападами судом. Синдром Іценка-Кушинга (Cushing) є наслідком пухлини надниркових залоз, переважно злоякісної кортикостероми, через яку відзначається надмірна продукція кортизолу. Надлишкове відкладення жиру не поширюється на нижню частину тіла і дистальні відділи кінцівок; обличчя – місяцеподібне, характерні смуги розтягнення (стрії) атрофічного характеру на стегнах, сідницях, животі. Відзначається м’язова слабкість, підвищена втомлюваність, передчасне оволосіння статевих органів на тлі затримки статевого розвитку, остеопороз (особливо хребта), підвищення АТ. Синдром Пехкранца-Бабінського-Фреліха (Pechkranz­Babinski­Frohlich) здебільшого є результатом стиснення пухлиною (краніофарингеомою) гіпоталамусу та проявляється ожирінням переважно за жіночим типом (у ділянці молочних залоз, нижньої частини живота, лобка і стегон), дефектами з боку скелета, крипторхізмом, гіпоплазією статевих залоз, застійними змінами на очному дні та випаданням поля зору.

Кардіологічна допомога




CardiologyCardiology міокардиті, ревматичними і неревматичними вадами серця; серцевій недостатності; станах після оперативних втручань на серці та судинах тощо. Cardiology Наявність відповідного реанімаційного відділення дає можливість із застосуванням сучасних санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) методик діагностики та лікування, в тому числі тромболітичної терапії, проводити лікування гострого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії. Кардіологічна служба ВМУ успішно співпрацює із провідними медичними науковими установами м. Києва: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска НАМН України, відповідними кафедрами Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика – завдяки цьому пацієнтам забезпечено високий рівень надання високоспеціалізованої медичної допомоги.
Основним завданням діяльності кардіологічної служби ВМУ є проведення комплексу заходів щодо профілактики серцево-судинних захворювань та надання відповідної лікувальної і реабілітаційної допомоги. Сучасне медичне обладнання, діагностична база та досвідчений медичний персонал підрозділів кардіологічної служби санаторий Алмаз ВМУ дозволяє надавати кваліфіковану медичну допомогу як амбулаторно, так і в стаціонарі. Cardiology Відповідно стандартів діагностики та надання медичної допомоги хворим із серцево-судинними захворюваннями спеціалістами кардіологічної служби застосовуються комплексний підхід до діагностики та лікування при: ішемічній хворобі серця; гіпертонічній хворобі; порушенні серцевого ритму та провідності; 

Санаторно-курортне лікування ендокринологічних захворювань та порушень обміну речовин

Клінічний протокол санаторно-курортного лікування хворих з цукровим діабетом І та ІІ типу Шифр по МКХ 10: Е10, Е 11.
 Профільні санаторії:санаторий Карпаты, місцеві санаторії. Критерії переходу до санаторно-курортного лікування хворих з цукровим діабетом: порушення толерантності до глюкози, легка та середня формами цукрового діабету у стані компенсації, тяжка форма – за умови стійкої компенсації захворювання й стабільному характеру перебігу, діабетична полінейропатія, діабетична ангіопатія без суттєвих органічних розладів, наявність артропатій. Діагностичні дослідження на санаторному етапі. Обов`язкові дослідження:
 - загальний аналіз крові
 - глікемія натще та через 2 години після їжі
 - біохімічний аналіз крові: загальний холестерин, його фракції, тригліцериди
 - загальний аналіз сечі
 - аналіз добової сечі на цукор та ацетон
 - реовазографія - УЗД органів черевної порожнини
 - ЕКГ
 Додаткові дослідження:
 - глікемічний профіль
 - глікозильований гемоглобін
 - фруктозамін крові
 - інсулін, С-пептид
 - креатинін, сечовина крові
 - добова протеїнурія, мікроальбумінурія
 - УЗД магістральних судин
 - добове моніторування артеріального тиску та глікемії
 - дослідження очного дна, вібраційної, тактильної, температурної та больової чутливості. Обов’язкові консультації спеціалістів: ендокринолог, окуліст, невропатолог.
 Інші додаткові дослідження та консультації фахівців проводяться залежно від супутніх  санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) захворювань та клінічної ситуації.
 Санаторно-курортне лікування Задачі етапу: 1) стабілізація рівня глікемії, 2) зменшення клінічних ознак полінейропатії, ангіопатії, 3) підвищення реактивності організму, 5) нормалізація фізичного та емоціонального стану хворого, 6) корекція супутньої патології.
 Дієта: стіл 9, енергетична цінність їжі повинна бути адекватною до енергетичних витрат і розраховуватися на «ідеальну» масу тіла з врахуванням статі, віку і є в межах 1700-3200 ккал. Потреба в білках до 70-100 г/добу (не менше 50% тваринного походження), в жирах – 60-90 г/добу (25-30 г рослинного походження), вуглеводів – до 350 г/добу, NaCl до 12 г, вільна рідина до 1,5 л на добу. Кулінарна обробка звичайна, при виготовленні солодких страв використовуються замінники цукру.
Режим харчування дробний, 5-6 раз на добу, з рівномірним розподілом вуглеводів. Санаторний режим: ІІ-ІІІ. Кліматотерапія: геліотерапія (режим щадний), аеротерапія (щадний режим), таласотерапія (по режиму слабкого холодового навантаження). Руховий режим: ранкова гігієнічна гімнастика, дозована лікувальна фізкультура (гімнастика, ходьба в різному темпі, теренкур, біг та рухливі ігри) щоденно.
 Питні мінеральні води: внутрішній прийом вуглекислих, хлоридних, сульфідних, змішаного складу чи з підвищеним вмістом органічних речовин (Нафтуся та інші) малої та середньої мінералізації, теплих негазованих мінеральних вод по 150-200 мл тричі на день в перші дні, потім – по 200 мл тричі на день за 30-60-90 хвилин до їди в залежності від Миротель(MIROTEL Resort & Spa) Трускавец кислотоутворюючої та секреторної функції шлунку, наявності супутньої патології печінки, жовчного міхура, кишечнику.
 Бальнеотерапія: - хлоридно-натрієві ванни (з морською сіллю), 10-15 хвилин, 4 ванни на тиждень, 8-12 на курс; - ванни мінерально-газові (вуглекислі, кисневі), радоново-вуглекислі, сірководневі, розмаринові, перлинні, шавлієві, 10-15 хвилин, щоденно чи через день, 8-10 ванн на курс; - вихрові ванни (при діабетичних ангіопатіях нижніх кінцівок); - підводний душ-масаж, щоденно, на курс 10-12 процедур. Пелоїдо-, озокерито-, парафінотерапія: аплікація на окремі ділянки за щадною методикою. Голкорефлексотерапія, 10-12 сеансів. Масаж загальний чи ділянок тіла, 10-12 сеансів. Гіпербарична оксигенація, 10-12 сеансів. Пневмопресотерапія, 10-12 сеансів.
 Апаратна фізіотерапія: -синглетно-киснева терапія, щоденно, на курс 10-15 процедур; - ММХ- терапія місцево та на біологічно активні точки, щоденно, на курс 10-15 процедур; - електроміостимуляція м’язів тулуба та кінцівок, електроміостимуляцію кожної групи м’язів проводять почергово, по 5 хвилин на кожну групу (із поступовим збільшенням до 8 хвилин при послідуючих процедурах), щоденно, на курс 12-20 процедур; - лазеротерапія скануюча, місцево та на проекцію судинно-нервових пучків, щоденно, на курс 10-12 процедур; - магнітотерапія місцево, змінне магнітне поле, до 30 мТл, щоденно, на курс 12-15 процедур. Додатково: аероіонотерапія, аромафітотерапія, контрастні ванни, плавання в басейні з мінеральною водою, лазерний душ, дарсонвалізація, УЗТ, електрофорез ліків, фітотерапія, електросон. Термін реабілітації 18-21-24 дні. Показники якості лікування: підтримання компенсації діабету, поліпшення загального стану, відсутність спраги, поліурії, зменшення чи відсутність болю в нижніх кінцівках, покращення чутливості в них, нормалізація показників крові та сечі на санаторий Алмазглюкозу, зменшення добової дози цукрознижуючих препаратів чи інсуліну. Протипоказання: виражена декомпенсація діабету з кетоацидозом, лабільний перебіг, виражені стадії мікро-та макроангіопатій, нейропатії, недостатність периферійного, церебрального чи коронарного кровообігу.
 Клінічний протокол санаторно-курортного лікування захворювань щитовидної залози, що супроводжуються гіпотиреозом. Шифр МКХ-10: E02-E3.9, E89.0
 Профільні санаторії: “ «Одеса». Критерії переходу до санаторно-курортного лікування хворих з захворюванням щитовидної залози: зоб (вузловий, дифузний, змішаний) без порушення функції щитовидної залози; гіпотиреоз будь-якої етіології легкого та середнього ступеня важкості в стадії компенсації (після підбору дози тироксину в еутиреоїдному стані).
 Діагностичні дослідження на санаторному етапі. Обов'язкові лабораторні дослідження: - загальний аналіз крові - загальний аналіз сечі - гормони крові: ТТГ, Т4 загальний, Т4 вільний, Т3 загальний, Т3 вільний, антитіла до ТПО; - біохімічне дослідження крові: холестерин та його фракції, тригліцериди, АсАТ, ГГТП. Додаткові лабораторні дослідження: - іонізований та загальний кальцій крові - гормони крові: пролактин, статеві гормони крові - визначення добової йодурії Обов'язкові інструментальні дослідження: - УЗД щитоподібної залози - електрокардіографія. Додаткові інструментальні дослідження (за показами): - сканування щитовидної залози - ЕхоКГ, УЗД органів черевної порожнини Консультації спеціалістів (за показами): ендокринолог, окуліст. Санаторно-курортне лікування Задачі етапу: нормалізувати функціональний стан щитовидної залози, корекція психоемоційного стану та обміну речовин. Санаторний режим: I-III Кліматотерапія: повітряні ванни, сонячні ванни тільки у зонах розсіяної радіації, таласотерапія. Руховий режим: ранкова гігієнічна гімнастика, групова форма лікувальної фізкультури. Дієта: повинна забезпечувати добову потребу в йоді (150-200 мкг), бути збагачена вітамінами (ретинол, аскорбінова кислота, тіамін), мікроелементами (цинк, кобальт, мідь, молібден), з підвищеним вмістом білків (не менш за 120-140 г), з обмеженням вуглеводів та жирів, при підвищеній масі тіла енергетична цінність дієти повинна бути знижена. Необхідно обмеження у раціоні струмогенних речовин (фтор, марганець, хром), що вміщуються у квасолі, сої, кольоровій капусті, ріпі, брюкві, моркві, редисці, арахісі. Питні мінеральні води: маломінералізована вода для пиття; йодована мінеральна вода (у випадках відсутності у хворого хронічного автоімунного тиреоїдиту). Бальнеотерапія: кисневі ванни; ванни з використанням концентрату, що вміщує неорганічні сполуки йоду (у випадках відсутності у хворого хронічного автоімунного тиреоїдиту); мінеральні ванни; мінеральні ванни з морською сіллю; вихрові ванни. - йодобромні ванни, температура 35-37 0С, концентрація іонів йоду не менше 10 мг/л, брому – 25 мг/л, 10-15 хвилин, через день, на курс 10-12 процедур. Апаратна фізіотерапія: - санаторий КарпатыСМХ-терапія на ділянку щитоподібної залози (при відсутності її вузлових змін), атермічна (низькоінтенсивна) доза, 5-20 хвилин, щоденно, 7-10 процедур. - електрофорез розчинів фармакологічних речовин (іонів йоду, брому, розчину бішофіту) на комірцеву ділянку, до 15 мА, 20 хвилин, щоденно, на курс 8-12 процедур.
 Додатково: масаж загальний, комірцевої зони, ММХ-терапія на рефлексогенні ділянки; голкорефлексотерапія, ароматерапія; фітотерапія. Термін санаторно-курортного лікування: 18-21-24 дні. Показники якості лікування: поліпшення загального стану, підвищення якості життя та збільшення працездатності, досягнення чи підтримання медикаментозного еутиреозу; нормалізація концентрації тиреотропного гормону, тиреоїдних гормонів крові, біохімічних показників ліпідного обміну. Протипоказання: хворі у стані декомпенсації функції щитовидної залози, тяжкі форми гіпотиреозу. Клінічний протокол санаторно-курортного лікування первинного аліментарно-конституціонального ожиріння Шифр МКХ-10: E66.0 Профільні санаторії: “ «Трускавець», “Одеса”, у весняні та осінні місяці, місцеві санаторії. санаторий Алмаз  Критерії переходу до санаторно-курортного лікування: хворі на аліментарно-конституціональне ожиріння I-II ступеня; хворі на ожиріння III ступеня з помірно вираженими ускладненнями та супутніми захворюваннями на тлі ефективного консервативного лікування, при недостатності кровообігу не вище І ступеня. Діагностичні дослідження на санаторному етапі Обов'язкові лабораторні дослідження: - загальний аналіз крові - глікемія натщесерце та через 2 години після їжі - ліпідограма - загальний аналіз сечі Додатково: - глюкозотолерантний тест - інсулін, С-пептид - коагулограма Обов'язкові інструментальні дослідження: - УЗД органів черевної порожнини - ЕКГ Додатково: - добове моніторування артеріального тиску, холтерівське моніторування ЕКГ. Консультації спеціалістів: ендокринолог, кардіолог, ЛОР-лікар (у випадку нічного апное), дієтолог. Санаторно-курортне лікування Санаторний режим: II-III. Дієта: стіл 8, раціональне харчування, розвантажувальні дні 2 рази на тиждень. Дієта зі зниженою енергетичною цінністю 1600-1850 ккал на добу (до 1100-1270 ккал при дієті 8а та до 630-840 ккал при дієті 8б), переважно за рахунок жирів (у раціоні білки складають 15-20%, жири до 30%, вуглеводи 50-55%). Обмежується кількість прянощів, екстрактивних речовин, копченини, додається харчова клітковина. Кліматотерапія: аеротерапія, таласотерапія, геліотерапія (зона розсіяної радіації). Руховий режим: ранкова гігієнічна гімнастика, групова та індивідуальна форма лікувальної фізкультури, теренкур, дозована ходьба, біг та рухливі ігри, механотерапія, купання в водоймах, гідрокінезотерапія. Питні мінеральні води: застосовуються мінеральні води малої мінералізації. Мінеральна вода “Нафтуся” 3 рази на день із розрахунку 3-4 мл на 1 кг маси тіла на прийом або комбінований прийом “Нафтуся” з джерелами №1, №2 (курорт Трускавець) у хворих на діабет з супутніми захворюваннями органів травлення згідно існуючих методик.
 Бальнеотерапія: - радонові ванни з концентрацією радону 1,5-3,0 кБк/л, температури 36 0С, тривалістю 10 хв, два дні поспіль, на третій день перерва, на курс лікування 12-14 процедур; - хлоридно-натрійові ванни з поступовим збільшенням концентрації 20-30 г/л, температурою 36 0С, тривалістю 8-15 хв, через день, на курс лікування 12-14 процедур; - ванни загальні мінеральні, морські, кисневі, перлинні, щоденно чи через день, на курс 12-14 процедур. - душ циркулярний, душ Шарко, підводний душ-масаж, щоденно або через день, на курс 8-12 процедур. - гідроколонотерапія, очисні клізми з мінеральною водою 2 рази на тиждень, на курс 6-8 процедур. Масаж загальний та локальний, щоденно, 10-12 процедур. Апаратна фізіотерапія: - синглетно-киснева терапія, щоденно, на курс 14-20 процедур; - електроміостимуляція ділянок живота, стегон, 10 хвилин на зону, щоденно, на курс 12-18 процедур; - електросон санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) з частотою від 5-20 Гц, тривалістю 30-40 хвилин, щоденно на курс 10-12 процедур. - гальваногрязелікування на ділянку бедер, живота, щоденно чи через день, на курс 8-10 процедур.
Додатково: гіпербарична оксигенація, пневмопресотерапія, голкорефлексотерапія, теплотерапія (локальні парафіноозокеритові аплікації, пелоїдотерапія, інфрачервона сауна), аероіонотерапія, аромафітотерапія. Термін санаторно-курортного лікування: 24 дні. Показники якості лікування: поліпшення загального самопочуття, збільшення рухової активності, зменшення маси тіла, позитивна динаміка біохімічних показників крові. Протипоказання: хворі на ожиріння III ступеня з серцевою та дихальною недостатністю, з важкими супутніми захворюваннями та у випадках неефективності консервативного лікування, вторинне ожиріння (ендокринне, церебральне).

Цукровий діабет і фізичні навантаження.

Поєднання фізичних навантажень, здорового харчування і застосування лікарських препаратів, за необхідності, є ефективним засобом, що допомагає контролювати рівень глюкози в крові. Кращий контроль рівня глюкози в крові є лише однією з переваг фізичних навантажень.* Інформація в цій брошурі допоможе Вам зрозуміти наступне: Чому фізична активність важлива для людей з цукровим діабетом, Що слід врахувати при плануванні програми фізичних санаторий Шахтер навантажень, Як мотивувати себе вести активний спосіб життя, Коли, як часто і як довго слід виконувати фізичні вправи і Заходи безпеки, яких слід вживати при виконанні фізичних прав. *Завжди проконсультуйтеся зі своїм лікарем перед початком або внесенням змін до Вашої програми фізичних навантажень. Переваги фізичних навантажень Регулярна фізична активність корисна майже всім людям, але особливо людям з цукровим діабетом.
Регулярне виконання фізичних вправ може сприяти:
 • Зниженню рівня глюкози в крові;
 • Зменшенню потреби в інсуліні;
 • Запобіганню розвитку хвороб серця та інсульту;
 • Контролю маси тіла.
Якщо вищезазначених переваг для Вас недостатньо, можна додати, що фізичні вправи можуть також сприяти: Зміцненню кісток і покращенню тонусу м'язів, Збільшенню рівня енергії і зняття стресу, і Покращенню Вашого зовнішнього вигляду та самопочуття. Під час виконання фізичних вправ, і часто протягом декількох годин після цього, рівень глюкози в крові знижується.  санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) Фізичні вправи також можуть сприяти кращому використанню інсуліну клітинами Вашого організму. Ви можете стати більш чутливим до дії інсуліну, тому, можливо, Вам прийдеться знизити дозу інсуліну в ті дні, коли Ви активні. Фізичні навантаження і серцево-судинна система Регулярна фізична активність сприяє захисту Вашого серця, легенів і кровоносних судин різнопланово. Вона сприяє покращенню кровотоку через артерії завдяки зниженню рівня «поганого» холестерину (ліпопротеїдів низької щільності, ЛПНЩ) в крові і збільшенню рівня «хорошого» холестерину (ліпопротеїдів високої щільності, ЛПВЩ). Регулярні фізичні вправи можуть також сприяти зниженню артеріального тиску і зменшенню ризику розвитку інфаркту та інсульту. Ці переваги важливі для людей з цукровим діабетом, так як вони мають більший ризик розвитку серцево-судинних захворювань.* Щоб належним чином контролювати стан Вашого серця, лікар буде регулярно вимірювати артеріальний тиск і перевіряти рівень холестерину, а також допоможе Вам спланувати програму фізичних вправ, яка є оптимальною саме для Вас. * Якщо у Вас вже є серцево-судинне захворювання, обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікарем перед початком або зміною програми фізичних вправ.
Фізичні вправи і Ваш організм Фізичні вправи сприяють спаленню калорій в організмі, санаторий Карпаты що полегшує контроль маси тіла. Регулярні фізичні вправи можуть сприяти усуненню жиру та збільшенню м'язової маси. Завдяки цьому Ваше тіло може стати сильнішим, і підвищиться рівень енергії.
Фізичні вправи також можуть сприяти зміцненню кісток і зниженню ризику остеопорозу (зменшення щільності кісткової маси). Ваш зовнішній вигляд покращиться по мірі того, як нарощуються і зміцнюються Ваші м'язи та збільшується їх тонус. Ваше тіло стане гнучкішим, і зменшиться ризик травмування під час виконання фізичних вправ або іншої фізичної активності.
Фізичні вправи допоможуть Вам почуватися впевненіше завдяки покращенню Вашої фізичної форми та поліпшенню Вашого самопочуття. Тепер, коли Ви знаєте про всі ці переваги, можливо, Вам буде цікаво, яким чином слід планувати програму фізичних навантажень, і який тип фізичних вправ є оптимальним саме для Вас. Перш за все, пройдіть обстеження! Перед початком виконання фізичних вправ зверніться до лікаря для проведення загального медичного огляду. Обстеження допоможе гарантувати, що Ваша програма фізичних навантажень не сприятиме збільшенню ризику розвитку ускладнень цукрового діабету. Наприклад, ступінь ретинопатії (ураження сітківки ока), що може розвиватися при цукровому діабеті, може збільшитися в результаті виконання таких фізичних вправ, як стрибки або біг трусцею. санаторий Карпаты  Які фізичні навантаження є оптимальними? Оптимальною є помірна фізична активність, наприклад, швидка ходьба. Ходьба є простим видом фізичної активності, і Ви можете займатися нею практично в будь-якому місці. Єдиним необхідним обладнанням є зручний одяг і правильно підібране зручне взуття і шкарпетки відповідного розміру. Біг, їзда на велосипеді, плавання і танці є також чудовими видами фізичної активності.
Деякі командні види спорту, такі як футбол або баскетбол, також є хорошим варіантом. Оберіть вид фізичної активності, який Вам подобається Оберіть вид фізичної активності, який Вам подобається, і є зручним для Вас. Ви можете продовжувати дотримуватися Вашої програми фізичних навантажень, якщо Вам подобається активність, і нею не складно займатися. Можливо, Ви захочете урізноманітнити звичайний розпорядок, щоб виконання вправ було цікавішим. Наприклад, Ви можете займатися швидкою ходьбою 3 рази на тиждень і додатково займатися йогою або плаванням два рази на тиждень. Носіть ідентифікатори на всяк випадок Завжди корисно носити з собою ідентифікатор, наприклад, такий як медичний ідентифікаційний браслет. На Вашому ідентифікаторі повинно бути вказано, що  санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) у Вас цукровий діабет, і наведена інформація про лікарські засоби, що Ви приймаєте та номер телефону для невідкладного зв'язку. В такому випадку, якщо у Вас виникне проблема під час виконання фізичних вправ, інші люди будуть знати, до кого звернутися, і як Вам допомогти. Більш детальну інформацію Ви можете отримати з брошури розміщеній в цьому розділі: «Цукровий діабет і фізичні навантаження». Також Ви можете звернутись в «Школу Діабету» та до Вашого лікаря.

понедельник, 26 октября 2015 г.

Уретрит у женщин под маской хронического цистита. Современный выбор терапии

Цистит у женщин — одно из наиболее частых заболеваний в урологической и терапевтической практике. Однако насколько истинна заболеваемость бактериальным циститом? До того, как попасть к специалисту, пациентка, как правило, пытается поставить диагноз и подобрать лечение самостоятельно, руководствуясь советами подруг и интернета, где любое нарушение мочеиспускания может быть однозначно расценено как «цистит». Уретриту у женщин незаслуженно уделяется крайне мало внимания, зачастую эта проблема вообще Санаторий Весна Трускавец игнорируется. Тем не менее следует отметить, что воспаление слизистой мочеиспускательного канала не является гендерно-детерминированным заболеванием и может встречаться как у мужчин, так и у женщин. Второй аспект, на котором хотелось бы остановиться, — негативные последствия антибактериальной терапии. Длительный бесконтрольный прием антибиотиков закономерно приводит к дисбиозу кишечника и влагалища. Клинические проявления нарушения кишечного микробиоценоза по степени тяжести варьируют от легкой диареи до тяжелейшего колита со смертельным исходом и могут проявляться отсроченно: зафиксированы случаи развития псевдомембранозного колита спустя 2 месяца после завершения курса антибактериальной терапии [1, 2]. Этот феномен явился обоснованием к назначению самостоятельно или в комплексе с противомикробной терапией так называемых пробиотиков, которые Всемирная Организация Здравоохранения определила как «микроорганизмы, которые, будучи принятыми в живом состоянии в соответствующем количестве, обеспечивают хорошее самочувствие и здоровье организма хозяина» [3]. Наиболее часто в урологии и гинекологии применяют различные штаммы лактобацилл — как вагинально, так и орально. [4]. В рандомизированном плацебо-контролируемом исследовании по оценке эффективности Lactobacillus crispatus интравагинально как средства профилактики возвратных циститов у женщин было показано, что в течение 10 недель по завершении санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) курса лечения обострение цистита возникло у 15% женщин, получавших препарат Lactin-V по сравнению с 27% рецидивов в группе плацебо [5]. В двойном слепом рандомизированном исследовании, включавшем 252 пациентки с рецидивным течением урогенитальной инфекции (УГИ), применяли орально L. rhamnosus GR1 и L. reuteri RC-14, что привело к снижению обострений на 50%, хотя эффективность длительного приема триметоприм-сульфаметоксазола была еще выше [6]. Применение пробиотиков для профилактики рецидивов УГИ у женщин рекомендовано рекомендациями Европейской ассоциации урологов European Association of Urology (EAU) с уровнем доказательности «C» [7]. Мы можем вылечить пациентку с УГИ посредством эрадикации возбудителя или подсаживания полезной микрофлоры (пробиотики) — и позволить ей выздороветь за счет создания адекватных условий для нормального функционирования организма, в первую очередь — иммунной системы. Назначение пробиотиков лечит больного, но эффект может оказаться кратковременным, так как подсаженные чужеродные лактобациллы не всегда приживаются и через некоторое время отторгаются. Выход из такой, казалось бы, тупиковой ситуации есть — использование пребиотиков, то есть препаратов, обеспечивающих благоприятные условия существования собственной микрофлоре. Пребиотики — вещества немикробного происхождения, селективно стимулирующие рост, метаболическую активность и размножение собственной нормальной микрофлоры человека. Пребиотики являются питательным субстратом и источником энергии для бифидобактерий и лактобацилл, составляющих основу нормальной кишечной микрофлоры. Наиболее эффективным из известных пребиотиков является лактулоза, пребиотическое действие которой начинается с дозы от 0,3 г в сутки. Таким образом,санаторий Шахтер  комбинация этиотропного препарата с лактулозой позволит избежать стандартных для антибиотикотерапии осложнений. Чтобы проверить эту гипотезу, мы провели прямое открытое проспективное несравнительное исследование по оценке эффективности и безопасности Экомеда, включающего азитромицин и лактулозу, у пациенток с уретритом, ассоциированным с внутриклеточными инфекциями. Материалы и методы исследования В исследование были включены 14 пациенток, обратившихся в МЦ «Биовэр» с жалобами на нарушение мочеиспускания. Критериями включения были: женский пол; репродуктивный возраст; многократные (не менее трех) курсы предшествовавшей антибактериальной терапии в анамнезе, осложнившиеся дисбиозом кишечника и/или влагалища; внутриклеточные инфекции, передаваемые половым путем (Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum), обнаруженные в соскобе уретры на момент обращения; нарушение мочеиспускания; лейкоцитурия с преобладанием числа лейкоцитов в первой порции двухстаканного теста. Критерии исключения: беременность или лактация; интеркурретные соматические заболевания в стадии декомпенсации; интеркурретные инфекционные заболевания в активной стадии (острые или обострение хронических); онкологические заболевания; наличие постоянного катетера или камня в мочевом пузыре; операции на органах мочеполовой системы в срок менее трех месяцев до включения в исследование. Таким образом, для включения в исследование целенаправленно отбирались молодые небеременные женщины без тяжелых соматических заболеваний, страдающие хроническим (непрерывно-рецидивирующим) уретритом, плохо переносящие антибактериальную терапию, с нестабильностью кишечного и влагалищного микробиоценоза. Влагалищный дисбиоз в настоящем исследовании мы определяли по характерным изменениям при микроскопии влагалищного мазка и по результатам посева на микрофлору, а кишечный дисбиоз оценивали по характеру и частоте стула, без микробиологической верификации. Возраст больных составил в среднем 28,7 ± 4,2 года (колебания от 22 до 43 лет), то есть все участницы исследования были репродуктивного возраста; на момент обращения небеременные. Больным проводился осмотр в гинекологическом кресле с пальпацией уретры, общий анализ крови, общий анализ мочи (двухстаканная проба), исследование соскоба уретры и цервикального канала на наличие ДНК Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma urealyticum методом полимеразной цепной реакции (ПЦР); посев этого же материала на бактериальную микрофлору и внутриклеточные инфекции, а также микроскопия окрашенного по Граму влагалищного мазка для выявления сопутствующего вагинита и кандидоза влагалища. Пациентки самостоятельно заполняли визуальную аналоговую шкалу (ВАШ) по оценке интенсивности боли/дизурии (от 0 баллов — боли нет, до 10 баллов — боль нестерпимая) и качества жизни (от 0 баллов — невыносимо плохо, до 5 баллов — отлично). Исследования проводили при поступлении, через 2 недели от начала лечения и через 6 недель. Все пациентки принимали препарат Экомед в первоначальной дозе 750–1000 мг (в зависимости от массы тела) с последующим ежедневным приемом в дозе 500 мг один раз санаторий Шахтер в сутки в течение семи дней (курсовая доза — до 4,5 г азитромицина). Более длительный, чем указано в инструкции, прием препарата обусловлен течением заболевания (хроническое, непрерывно-рецидивирующее) и безуспешностью предшествующих курсов терапии, что позволяет предположить переход возбудителя в персистирующую форму, нечувствительную к стандартной терапии. Учитывая особенности фармакокинетики действующего антибактериального вещества, сохраняющегося в очаге воспаления в эффективных концентрациях до недели после приема последней дозы, пациентки находились под действием противомикробной терапии в течение двух недель, после чего проводилось первое контрольное обследование.
Помимо этиотропной терапии все больные принимали препарат Канефрон Н по 50 капель трижды в день в течение месяца — с целью элиминации продуктов распада микробных клеток, стимуляции диуреза и потенцирования действия антибиотика. Результаты исследования Спектр предъявляемых в момент обращения жалоб был следующий: постоянная ноющая боль в области уретры — у всех 14 пациенток; усиление боли в момент мочеиспускания — у 8 женщин; усиление боли при наполнении мочевого пузыря — у 7 больных. Диспареунию отмечали все пациентки, равно как и влагалищные выделения, которые у 9 были транзиторными, а у 5 — постоянными. Связь ухудшения состояния с половым актом отмечали 12 пациенток. Интенсивность боли колебалась от 5 до 9 баллов (в среднем 7,4) по ВАШ; качество жизни было оценено в среднем на 1,8 балла (от 1 балла до 3). Продолжительность заболевания (от появления первых симптомов до обращения к врачу) составила 5,2 года (от 2 до 11 лет). В среднем пациентки получили по 7,6 курса антибактериальной терапии, 6 человек принимали антибиотики длительное время в сниженных дозах с профилактической целью. Считаем важным отметить, что только в 64,2% лечение назначал врач (терапевт, уролог, гинеколог, венеролог), а в 35,8% пациентки занимались самолечением. В анамнезе у всех были инфекции, передающиеся половым путем: трихомониаз у 6 больных, хламидиоз — у 7, уреаплазмоз — у 12, ассоциация возбудителей — у 11 пациенток. Все больные получали по поводу этих заболеваний соответствующую терапию с контролем излеченности. У всех 14 пациенток преобладала лейкоцитурия в первой порции двухстаканного теста. ДНК Chlamydia trachomatis в соскобе уретры/соскобе цервикального канала была обнаружена у 6/2 пациенток, ДНК Mycoplasma genitalium — у 6/3, ДНК Ureaplasma urealyticum — у 8/2. Таким образом, у всех пациенток в соскобе уретры присутствовали внутриклеточные возбудители, причем почти у половины из них (6 больных) выявлена сочетанная инфекция. В то же время в цервикальном канале выявляемость инфекционного агента была значительно ниже — возможно, как следствие предшествовавшего местного лечения у гинеколога. Рост внутриклеточных возбудителей в отделяемом цервикального канала был получен только у одной больной, в отделяемом уретры — у 9 пациенток. Такая ситуация опять же объясняется многократными предшествующими курсами терапии, приведшими к развитию персистенции микроорганизмов. Рост кишечной палочки в диагностически значимом титре (104 КОЕ/мл) был получен только у одной пациентки, у двух выявлен гемолитический стафилококк, еще у одной — коринебактер, также в титре 104 КОЕ/мл. У остальных 10 больных моча была стерильна. В отделяемом влагалища, напротив, микробный пейзаж отличался значительным разнообразием. У 10 больных выявлен рост Candida albicans, у двух — Staphylococcus spp., у 3 трех — Enterobacter. Во влагалищном мазке число лейкоцитов колебалось от 25 до 60, палочки Додерляйна не были выявлены ни в одном случае, у половины (7 пациенток) обнаружены ключевые клетки. Таким образом, у всех включенных в исследование пациенток имелся дисбиоз влагалища. Все пациентки получали однотипную терапию, определенную протоколом настоящего исследования; переносимость лечения была хорошая, ни в одном случае не развился сколько-нибудь значимый побочный эффект. Через две недели отмечены отличные результаты (прекращение боли, восстановление качества жизни до 5 баллов по ВАШ, нормализация анализов мочи, прекращение роста возбудителя) у половины женщин (7 пациенток), хорошие результаты (снижение интенсивности боли до 1 и меньше, повышение качества жизни до 4 и выше, существенное улучшение анализов мочи, прекращение роста возбудителя) у 5 больных, у двух результат был расценен как удовлетворительный, поскольку боль держалась на уровне 3 баллов, сохранялась диспареуния, умеренная лейкоцитурия). У 11 пациенток отмечена положительная тенденция в течении вагинита, ни у одной не было ухудшения с этой стороны, как во время любого предшествующего курса антибиотиков. Ни у одной пациентки не развилась диарея, равно как и не изменился характер стула. У 9 пациенток прослежены ближайшие отдаленные результаты (через 6 недель) после начала терапии. У всех сохранялся достигнутый эффект, более того, из пяти женщин с «хорошим» результатом лечения трое перешли в разряд «отличного» результата, ни у одной не было прогрессирования дисбиоза влагалища и кишечника.
Обсуждение Экоантибиотики биоэквивалентны обычным санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) антибиотикам по противомикробной активности, а по профилю безопасности — значительно превосходят их, поскольку сохраняют баланс кишечной микрофлоры в процессе лечения, препятствуют развитию антибиотик-ассоциированной диареи и Clostridium difficile-ассоциированной диареи; поддерживают иммунный статус и обладают лучшей терапевтической переносимостью, чем обычные антибиотики [8]. Пробиотики — это живые микроорганизмы, которые, будучи в достаточном количестве в кишечнике, оказывают положительное действие на здоровье макроорганизма. К пробиотикам относят Lactobacillus rhamnosus GG, L. reuteri, Bifidobacteria; некоторые штаммы L. casei и L. acidophilus. Пробиотики предупреждают или купируют ротавирус-индуцированную или антибиотик-ассоциированную диарею, снижают концентрацию канцерогенных энзимов в кишечнике, снижают ирритацию желудочно-кишечного тракта, уменьшают воспаление, вызванное дисбиозом, нормализуют стул, уменьшают аллергизацию организма, предотвращают развитие острых инфекций респираторного тракта и мочеполовой системы [8]. Пребиотики — это частично ферментированные ингредиенты, создающие условия наибольшего благоприятствования развитию гастроинтестинальной микрофлоры и оказывающие тем самым все перечисленные выше эффекты. Синергичное сочетание пробиотика и пребиотика называется синбиотиком. К пребиотикам относят инулин, олигофруктозу, галактоолигосахариды (лактулозу). Это диетические волокна с хорошо доказанным благотворным влиянием на кишечную микрофлору. Есть убедительные данные о положительном опосредованном воздействии пребиотиков на липидный и минеральный метаболизм, профилактику рака, иммунный ответ на воспаление [9]. При оптимальном соотношении видов микроорганизмов, населяющих кишечник человека (так называемая микробиота) формируется истинный симбиоз (нормобиоз), обеспечивающий хорошее самочувствие и здоровье организма-хозяина.
При изменении микробного пейзажа в ту или иную сторону развивается дисбиоз, приводящий к разбалансировке многих органов и систем. Предложена идея пребиотического эффекта, который определяют как «выборочная стимуляция роста и/или активности определенной части кишечной микробиоты для обеспечения хорошего самочувствия и здоровья макроорганизма». Пребиотический эффект, обусловленный приемом ряда продуктов, пищевых волокон, является хорошо изученным фактом. Доказан пребиотический эффект инулина, олигофруктозы, лактулозы (стимуляция роста и активности Bifidobacterium) [10]. Санаторий Весна Трускавец Выводы Назначение экоантибиотиков, содержащих пребиотик лактулозу, потенцирует восстановление собственного микробиоценоза пациента, создает предпосылки для полного выздоровления, профилактирует рецидив инфекций урогенитального тракта. Добавление лактулозы к антибиотику никоим образом не сказывается на его антимикробной активности, не оказывает негативного влияния на переносимость препарата. Проведение после курса экоантибиотиков фитотерапии оптимально сбалансированным препаратом (Канефрон Н) закрепляет достигнутый эффект. Получены первые весьма обнадеживающие данные об эффективности и безопасности Экомеда, содержащего комбинацию азитромицина и лактулозы, необходимо продолжать исследования по этому направлению.