Санатории Трускавца.Путевка в Трускавец

Санатории Трускавца. Прямые телефоны в санатории, виллы, отели Трускавца. Официальные сайты санаториев, вилл, отелей, пансионатов, баз отдыха, спа-центров, диагностических центров курорта Трускавец

среда, 10 октября 2012 г.

Лівадійський палац

У Лівадії знаходиться державний музей, який в колишні часи був літньою резиденцією останнього російського імператора Миколи II. Трускавец санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец)Це один з найбільш відвідуваних музеїв України. У всьому світі палац придбав популярність після того, як керівники антигітлерівської коаліції провели тут Кримську конференцію. Саме в Лівадії була визначена міжнародна політика на наступні 50 років, що минули після війни.
санаторий Шахтер Трускавец
Лівадійський палац – це головна визначна пам’ятка в Ялті, один з кращих пам’ятників архітектурного і паркового мистецтва в світі.

Історична довідка.

Лівадія вже давно була заселена людьми. У кінці XVIII століття російський імператор напаскудив полковника Ламброса Каціоніса, санаторий Шахтер Трускавец який охороняв південне кримське узбережжя, садибою поблизу Ялти. Полковник, який був за національністю греком, назвав свій маєток «Лівадією» на честь рідної грецької провінції.

У 1834 році садибу купив польський граф Л. Потоцький. Саме з цього часу і починається історія Лівадійського палацу. На площі в 40 десятин граф зводить палац і розбиває один з кращих парків Південного берега Криму. На початку 1860 року маєток стає власністю дружини Олександра II, імператриці Марії Олександрівни.

Російські царі дуже любили цю садибу з її благотворним кліматом і незвичайною красою. Санатории ТрускавцаСаме тут було скоєно відспівування імператора Олександра III (1894 рік). Тут присягав на вірність Російському Престолу останній імператор Росії – Микола II. У цій садибі прийняла Святе Православ’я наречена імператора – принцеса Аліса Гессенська, яку нарекли Олександрою Федорівною.
Санатории Трускавца
З того моменту, як палац був зведений, він піддавався постійним переплануванням. Але навіть при цьому він не відповідав усім сподіванням імператорської сім’ї. Вирішено було повністю реконструювати палац. Цим зайнявся талановитий архітектор Микола Краснов. Він зміг за півтора року збудувати одну з найкрасивіших споруд – всесвітньо відомий Великий білий палац. У наш час його відвідує до 750 тис. туристів на рік.
Санатории в Трускавце
Державній скарбниці будівництво палацу обійшлося в 4 млн. царських рублів. Робітники працювали протягом днів і ночей. Але революція не дозволила царської імператорської сім’ї повноцінно відпочити у своїй новій літній резиденції. Сім’я відвідала її всього кілька разів. Імператор писав, що тільки тут він міг відпочити від державних справ. Після зречення цар виявив бажання перебратися сюди на постійне місце проживання.
Санатории в Трускавце
Але сталося не так, як хотілося б. У 1925 році в палаці відкривається перший селянський санаторій імені Сталіна. Тут одночасно відпочивали і лікувалися велика кількість людей.

Палац вцілів у роки Великої Вітчизняної війни. У лютому 1945 року тут проходила Ялтинська конференція. На ній були присутні прем’єр-міністр Великобританії У. Черчілль, президент США Ф. Рузвельт, глава СРСР Й. Сталін. Основні рішення, прийняті на цій конференції: рішення про створення ООН, плани розгрому Фашистської Німеччини, питання про повоєнний світовий порядок. Палац на цей період часу став резиденцією президента США.

З 1945 року Білий палац стає на деякий час державною дачею. Потім тут відкривається профспілковий санаторій. Починається розвиток цього куточка як всесоюзної здравниці. У 1977 році були побудовані ліфтопідйомники для доставки гостів і відпочиваючих курорту на пляж до берега моря.

Статус окремого виставкового комплексу санаторію «Лівадія» Білий палац отримав у 1974 році. З цього часу почалася історія палацу-музею. Перша виставка присвячена Ялтинській конференції. Вона постійно викликає жвавий інтерес у всіх відвідувачів. У листопаді 1993 року міністерство культури Автономної Республіки Крим присвоює палацу статус Державного музею.

Новою віхою в історії білого палацу стала обрання його місцем для зустрічей і переговорів глав держав і впливових політиків. Нещодавно тут були зустрічі ради глав держав СНД і «Балто-Чорноморського співробітництва», Міжнародного симпозіуму «Ялта: 1945 – 2000рр.» І так далі. У вересні 2001 року Лівадійського палацу виповнилося 90 років з дня споруди. Відзначаючи великий внесок у підготовку та проведення великих міжнародних заходів, працівники музею були нагороджені почесною грамотою Міністерства закордонних справ України.

Але природні катаклізми підносять неприємні сюрпризи цьому чудесному природному заповіднику. Через сильні дощі з’явилися зсуви, тому стали постійно проводитися берегоукріплювальні роботи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий