В самому серці Австралії, посеред пустелі знаходиться дивовижна гора Улуру – один з найвідоміших символів країни, і найбільший кам’яний моноліт у світі. Трускавец санатории
Червоний моноліт Улуру – центр Національного парку “Улуру” і одне з найпопулярніших туристичних місць Австралії – сформувався близько 680 мільйонів років тому.
Видима частина каменю – лише верхівка великого “айсберга” – над землею виступає близько 340 метрів, а решта кілька сот метрів приховані глибоко під землею. У довжину моноліт близько 3,6 км, в ширину – 3 км, а його радіус – близько 10 км. Здалеку Улуру здається абсолютно гладким, але це не так – поверхня каменю вся складається ніби з лусочок, він порізаний печерами, Трускавец санатории часом схожими на застиглі морські хвилі, а всередині моноліту є тунелі, вхід в які, правда, категорично заборонено – по-перше, це небезпечно для життя, а по-друге, всі ці тунелі, як і сама гора – священне місце, яке тисячоліття служило аборигенам.
Зважаючи на свою віддаленість від цивілізації, Санатории Трускавца європейці відкрили для себе Улуру лише в 1872 році, а в 1873 дали їй ім’я – Айерс-рок, по імені держсекретаря Південної Австралії Генрі Айерс, майбутнього прем’єр-міністра країни. Ця назва за горою не дуже прижилася – поступово повернулася колишня, Улуру.
Улуру, що на місцевому діалекті означає “місце зустрічі”, – дійсно святе місце для аборигенів. Санаторий Весна ТрускавецДжерело води, що б’є в горі, що дуже важливо, враховуючи величезну пустелю, сприяло тому, що гора стала символом життя – до неї ставилися з повагою, як до годувальниці і матері всього живого.
Зважаючи на святість місця, аборигени не люблять, коли на їхню гору ходять туристи. Не вітається і збір “на пам’ять” сувенірів – осколків гори – за легендою, вони приносять невдачу. Так це або не так – довести важко, але те, що національний парк щорічно отримує тисячі посилок з вивезених камінням назад – факт підтверджений.
На сьогоднішній день близько півмільйона туристів щороку приїжджають милуватися червоною горою і скелями Ката-Тьюта – ще однією пам’яткою Національного парку “Улуру”. Ці 36 скель з розкиданими між ними санаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) ущелинами і долинами – така ж спадщина далеких предків для анангу, як і Улуру – червона гора, яка змінює свій колір на протязі дня – в залежності від освітлення, велетень стає від чорного вночі до рожевого, пурпурно-червоного і золотого в променях сонця.
Комментариев нет:
Отправить комментарий