Колись, за царя Олексія Михайловича, батька Петра I, Коломенський палац був однією з головних царських резиденцій. Сто років потому, при Катерині II, постарілу будівлю за повелінням знесли. Понад двісті років по тому, що пішов у небуття палац, колись званий іноземними послами «восьмим чудом світу», повернувся до життя. І сьогодні всі бажаючі можуть знову побачити ті місця, де в дитячі роки бував майбутній перший імператор Російської імперії.Санатории Трускавца,
Подібно чудесному терему в другій половині 17 століття ріс Коломенський палац. Цар Олексій Михайлович, який захопився полюванням і розкинувся навколо привіллям, не шкодував коштів на будівництво і прикраса своїх хором. Царі жили в Коломенському і колись, ще в 1528-1532 роках цар Василь III побудував тут красиву шатрову церкву Вознесіння, а Іван Грозний відбудував пізніше неподалік власні хороми. Однак тільки при Олексієві Михайловичу Коломенське так перетворилося, що навіть посли закордонні не могли намилуватися, так, майже казково виглядав тсанаторий Кришталевий палац(Хрустальный дворец) ерем.
Однак, за минулі сто років будівництва палацу він сильно занепав. Катерина II, треба віддати їй належне, все ж зібралася було робити ремонт, але дізналася, що це неможливо, оскільки в старому дерев’яному палаці санаторий Шахтер стало все руйнуватися. Звелівши зробити точні описи всіх кімнат і макет самого палацу, імператриця в 1767 році наказала його розібрати. Саме завдяки цим описам в наш час і стало можливим відновлення Коломенського палацу в тому вигляді, в якому він був триста з гаком років тому.
При новому будівництві, правда, довелося перенести палац на інше місце, недалеко від колишнього, а також повернути його під кутом 90 градусів, що суперечить його первісному сакральному призначенню. Від повністю дерев’яного палацу також відмовилися
|
– будівля склааено із залізобетонних конструкцій, які обкладені колодами. санаторий Женева Площа відновленого Коломенського палацу – 7239 кв. м, і в ньому перебуває 270 різних приміщень. Внутрішні інтер’єри відновлені ще не повністю, але вже зараз можна зайти в покої царя і подивитися, де іноземні посли та високі гості чекали царського прийому, в якому тронному залі цар їх приймав, де спочивав і навіть де парився. А можна також заглянути і на жіночу половину, де серед інших покоїв оглянути блакитну вітальню, Санатории Трускавца, в якій Єлизавета Петрівна зустрічалася зі своїми відвідувачами.
Комментариев нет:
Отправить комментарий