Історія Ворохти своїм корінням поринає у 17 сторіччя. Згідно легенди, це селище було названо у честь солдата царської армії – Ворохти, який оселився у цих краях і був шанований місцевими жителями за свою мудрість.
Наприкінці 19 сторіччя, після прокладення залізничних шляхів, Ворохта почала розвиватися як гірськолижний та туристичний центр. Крім того, сам факт прокладення залізничних Санатории Трускавца шляхів через настільки пересічену місцевість – вже привід завітати до Ворохти. Адже віадук, який був збудований у долині з-поміж гір був одним з найбільш складних інженерних проектів у Європі тих часів.
Шанувальників церковної архітектури, без сумніву, привабить церков Народження Богородиці, яка була збудована у 17 сторіччі. Ця церква – збережений до наших днів приклад гуцульського інженерного мистецтва. Трускавец санатории Церков збудована без жодного цвяха. У самій церкві збереглися фрагменти оригінальних настінних розписів. А у дзвіниці, розташованій біля церкви, знаходиться експозиція церковного музею. Ворохтянська церква Народження Богородиці сьогодні приваблює багатьох туристів з країн Європи.
На сьогоднішній день Ворохта є селищем міського типу та входить до складу Івано-Франківської області. Розвинена спортивна та туристична інфраструктура, велика кількість історичних пам’яток та пам’ятників архітектури, разом із дивовижними гірськими ландшафтами, чудовими природними та кліматичними умовами, без сумніву відносять Ворохту до провідних центрів спорту та відпочинку України.
Селище знаходиться на висоті 850 метрів над рівнем моря. До Ворохти відноситься навчально-спортивна база «Заросляк», розташована у 16 кілометрах від центру Ворохти.